Sīrijas ministrs miera sarunās opozīciju nosauc par nodevējiem, Mixnews.lv

Sīrijas ministrs miera sarunās opozīciju nosauc par nodevējiem (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. janvārī plkst. 20:28

Sīrijas ārlietu ministrs Valids Muallems miera konferencē, kas trešdien sākusies Montrē pilsētā Šveicē, opozīciju nodēvējis par "nodevējiem" un ārvalstu "aģentiem", ziņo LETA-AFP.

"Viņi apgalvo, ka pārstāv Sīrijas tautu. Ja jūs gribat runāt Sīrijas tautas vārdā, jūs nedrīkstat būt Sīrijas tautas nodevēji, aģenti, kuriem maksā Sīrijas tautas ienaidnieki," sacīja ministrs.

Viņš par nemiernieku atbalstīšanu izvērsa plašu kritiku pret Persijas līča monarhijām, kas pašas ir visai kūtras attiecībā uz reformu īstenošanu.

"Man un Sīrijas tautai tas izraisa nožēlu, ka šodien šajā telpā ar mums kopā sēž tādu valstu pārstāvji, kurām rokas ir asinīs, tās ir valstis, kas ir sūtījušas ieročus, iedrošinājušas un finansējušas terorismu," sacīja Muallems.

"Viņi nav paskatījušies uz pašu stikla namiem, pirms mest akmeņus," viņš norādīja. ""Maskas ir kritušas, un mēs redzam patieso seju tam, ko viņi grib - destabilizēt Sīriju, eksportējot terorismu, slēpt savu barbarisko uzvedību."

Sīrija pastāvīgi uzsver, ka nemiernieku rindās karo daudzi ārvalstu sunnītu islāmisti un ka tā ir izvērsusi "karu pret terorismu".

"Kas jums ir teicis, ka Sīrija grib atgriezties par 1000 gadiem atpakaļ," retoriski vaicāja ministrs, brīdinot par ekstrēmā islāmisma draudiem. "Tas Sīriju neapturēs."

Viņš īpašu kritiku veltīja Turcijas premjerministram Redžepam Tajipam Erdoganam par opozīcijas atbalstīšanu.

"Tas viss nebūtu noticis, ja nebūtu Erdogana. Viņi nezināja, ka burvestība kādu dienu var pavērsties pret pašu burvi. Terorismam nav reliģijas."

Ministrs arī nosodīja ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, kurš konferencē sacīja, ka Asadam nav vietas nākotnes valdībā.

"Nevienam pasaulē nav tiesību piešķirt vai atsaukt prezidenta leģitimitāti, konstitūciju vai likumu, vien pašiem sīriešiem," sacīja Muallems.

Vašingtona jau paudusi nosodījumu "provocējošajai retorikai", kas esot bijusi dzirdama ministra uzrunā.

"Tā vietā, lai izklāstītu pozitīvu vīziju par nākotni Sīrijai, kas ir daudzveidīga, ietveroša un kurā tiktu respektētas visu tiesības, Sīrijas režīms izvēlējies provocējošu retoriku," sacīja ASV Valsts departamenta preses sekretāre Džena Psaki.

"Fakts ir tāds, ka postošie apstākļi, kādus režīms ir radījis Sīrijā, nevar tikt izmainīti ar neprecīziem vārdiem, tos vienīgi var mainīt Ženēvas komunikē īstenošana, arī attiecībā uz pārejas pārvaldes administrācijas izveidošanu un režīmam sperot konkrētus soļus, lai palielinātu humānās palīdzības piekļuvi un uzlabotu to cilvēku dzīvi, kuri cieš visvairāk."

2012.gada 30.jūnijā Ženēvā sanāksmē, kurā piedalījās ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalstis un citas stratēģiski svarīgās valstis, tika pieņemts komunikē, kurā pausts aicinājums izveidot Sīrijas pārejas valdību.

Sīrijas delegācija miera sarunās Montrē nav gatava parakstīt 2012.gada Ženēvas komunikē, trešdien pēc sarunu plenārsēdes apliecināja Sīrijas informācijas ministrs Omrans az Zoubu.

"Sarunu process - gan "Ženēva 1", gan "Ženēva 2" - ir ilgstošs politisks process, kam ir vajadzīga apspriešana. Sīrijas valdībai ir virkne iebildumu pret sanāksmes "Ženēva 1" komunikē. (..) Mēs pozitīvi novērtējām daļu šī komunikē un izteicām savas pretenzijas pret to, tāpēc tam ir vajadzīga ilgāka apspriešana," norādīja ministrs.

"Sīrijai ir konstitūcija, ir Sīrijas tautas griba, un tas viss ir augstāks nekā jelkādi komunikē," viņš sacīja.

Trešdien Montrē notiek ilgi gatavotās un vairākkārt atliktās miera sarunas, kurās pirmo reizi pie sarunu galda tiekas Sīrijas valdības un opozīcijas delegācijas.

Komentāri 1
Idiotiempirms 5 gadiem
Likumi ir tik ilgi speka, kamer cilveki tos ievero.
Ar papiru nevar piesegties, ja laudis nepiekrit tam, kas tur rakstits.