Snoudens kandidē uz Glāzgovas Universitātes rektora amatu, Mixnews.lv

Snoudens kandidē uz Glāzgovas Universitātes rektora amatu

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. janvārī plkst. 19:09

Bijušais ASV izlūkdienestu līdzstrādnieks Edvards Snoudens, kurš medijiem nopludinājis specdienestu noslēpumus, kandidē uz Glāzgovas Universitātes rektora amatu, trešdien pavēstīja Skotijas augstskola, norādot, ka amatam viņu izvirzījuši studenti.

Snoudena konkurenti cīņā par šo amatu ir velosipēdists Grems Obrī, rakstnieks Elans Bisets un garīdznieks Kelvins Holdvorss. Universitātes studentu grupa apliecināja, ka Snoudens ir pieņēmis uzaicinājumu kandidēt, ziņo LETA-AFP.

фото

Snoudena izvirzīšana amatam ir "iespēja parādīt pateicību šim drosmīgam trauksmes cēlājam un līdz ar to arī visiem citiem trauksmes cēlājiem", norādīja studentu grupa.

"Visi kandidāti ir personīgi piekrituši piedalīties šajās vēlēšanās", kas notiks 17. un 18.februārī, teikts universitātes paziņojumā.

фото

Rektora pienākumos pamatā ietilpst universitātes studentu pārstāvēšana. Sagaidāms, ka veiksmīgākais kandidāts apmeklēs tikšanās ar pārvaldes un citām struktūrām.

Iepriekš šo amatu ieņēmusi Vinnija Mandela un Mordehajs Vanunu, kurš pasaulei atklājis ziņas par Izraēla kodolprogrammu. Šobrīd šo amatu ieņem liberāldemokrātu partijas bijušais līderis Čārlzs Kenedijs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievija augustā Snoudenam piešķīra pagaidu patvērumu, ar šo soli nopietni sadusmojot ASV. Atbilstoši neapstiprinātām ziņām, patlaban viņš dzīvo Maskavas apvidū.

Intervijā žurnālam "The New Yorker", kas publicēta otrdien, Snoudens noraidīja pieņēmumus, ka viņš būtu Krievijas spiegs, un uzsvēra, ka darbojies viens, atmaskojot ASV izspiegošanas programmas.

Komentāri