Sadursmēs Kijevā nogalināti pieci aktīvisti, demonstranti būvē otru barikāžu līniju (VIDEO), Mixnews.lv

Sadursmēs Kijevā nogalināti pieci aktīvisti, demonstranti būvē otru barikāžu līniju (VIDEO) (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. janvārī plkst. 19:41

Vardarbīgajās sadursmēs ar drošības spēkiem trešdien Kijevā dzīvību zaudējuši pieci, bet ievainoti 300 aktīvisti, pavēstījuši protestu kustības mediķi, ziņo LETA-AFP.

"Līdz šim nogalināti pieci cilvēki. Aptuveni 300 šodien kopš pusnakts ievainoti," opozīciju atbalstošajai radiostacijai "Hromadske" atzina medicīniskās palīdzības koordinators Oļegs Musijs.

фото

Izdevuma "Ukrainska Pravda" tīmekļa vietne tikmēr vēsta, ka četriem no pieciem bojāgājušajiem bijušas šautas brūces.

Tikmēr Kijevas Gruševska ielā, kur kopš 19.janvāra nav rimušās vardarbīgas sadursmes starp demonstrantiem un likumsargiem, trešdienas vakarā protestētāji būvē otru barikāžu līniju, ziņo LETA-UNIAN.

фото

Demonstranti slej barikādes pie viesnīcas "Dņepra". Barikādes tiek veidotas no armatūras, plāksnēm un citiem priekšmetiem.

фото

Aģentūras UNIAN korespondenti no notikuma vietas vēsta, ka situācija iepriekšējo sadursmju rajonā pie stadiona "Dinamo" nav mainījusies. Demonstranti joprojām dedzina automašīnu riepas, bet milicija cenšas liesmas apdzēst.

Pret demonstrantiem ik pa laikam tiek liktas lietā trokšņa granātas, savukārt mītiņa dalībnieki uz to atbild, metot "Molotova kokteiļus" un akmeņus.

Demonstrantu skaits turpina pieaugt.

Protestētāji gatavojas sadursmēm ar milicijas specvienību "Berkut", tiek vākti akmeņi.

Savukārt Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvji trešdien paziņoja, ka Ukrainas bruņotie spēki netiks iesaistīti notikumos, kas saistīti ar plašajām demonstrācijām Ukrainā, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Bruņotie spēki netiks izmantoti pret mītiņu dalībniekiem. Militārais personāls un tehnika atrodas pastāvīgās dislokācijas vietās," apliecināja pārstāvji.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka trešdienas pievakarē laikā, kad notiek Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča un opozīcijas līderu tikšanās, Kijevā pie prezidenta administrācijas ēkas izcēlušās sadursmes starp milicijas specvienību "Berkut" un demonstrantiem.

Sadursmes sākušās Luterāņu ielā. Demonstranti milicijas specvienību, kas novietojusies pie prezidenta administrācijas, apmētā ar "Molotova kokteiļiem".

Savukārt pie stadiona "Dinamo", kur trīs jau dienas norisinājušās sadursmes starp opozīcijas aktīvistiem un drošības dienestiem, milicijas īpašo uzdevumu vienības "Berkut" kaujinieki trešdien atkal devušies uzbrukumā protestētāju barikādēm.

Miličiem atkal izdevies protestētājus atspiest no barikādēm, un tie atkāpjas no Gruševska ielas uz Eiropas laukumu. Daļa sākusi bēgt uz tālāk esošo Brīvības laukumu, kur jau desmit nedēļas atrodas demonstrantu galvenā nometne, no notikumu vietas ziņo tīmekļa izdevuma NBN korespondents.

Komentāri 1
Filipenkopirms 5 gadiem
Redzes, cik ilgi armija neiejauksies un kam kalpos?
-kremlim vai tautai?