Ukrainā opozīcija izveido Tautas radu, opozīcijas līderi aicina Janukoviču ieklausīties tautas prasībās, Mixnews.lv

Ukrainā opozīcija izveido Tautas radu, opozīcijas līderi aicina Janukoviču ieklausīties tautas prasībās

фото

Pasaulē | 2014. gada 22. janvārī plkst. 21:44

Kijevā izveidota Ukrainas Tautas rada ar opozīcijas deputātu piedalīšanos, ziņo LETA-INTERFAX.

Kā savā "Facebook" profilā raksta opozīcijas partijas UDAR frakcijas deputāte Irina Gerašenko, Tautas radas dibināšanas sapulci vadījis "vecākais Ukrainas tautas deputāts Aleksandrs Ševčenko".

"Vienbalsīgi balsojam par Tautas radas pasludināšanu. Par vietējo tautas padomju veidošanu. Par municipālās milicijas veidošanu. Par Visukrainas tautas balsošanas gatavošanu par neuzticību Janukovičam un diskreditētajai Augstākajai radai," raksta Gerašenko.

Tikmēr Ukraiņu nacionālistu partijas Visukrainas savienība "Svoboda" ("Brīvība") parlamenta frakcijas vadītājs Oļegs Tjagņiboks trešdien paziņoja, ka Tautas radai jākļūst par galveno likumdošanas institūciju valstī.

"Mēs esam paziņojuši, ka izveidosim jaunu valdību un Tautas vēlēšanu komisiju. Mēs savāksim parakstus, kas leģitimizēs mūsu lēmumu. Tautas radai jākļūst par vienīgo leģitīmo likumdošanas institūciju mūsu valstī," uzsvēra Tjagņiboks.

Viņš arī atklāja, ka šo lēmumu pieņēmuši visi opozīcijas frakcijas deputāti.

Trešdienas vakarā Tjagņiboks arī paziņoja, ka Ukrainas varasiestādes vēlas visā valstī ieviest ārkārtas stāvokli, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, viņi grib sasaukt Nacionālās drošības padomes sēdi un ieviest ārkārtas stāvokli," Kijevas Neatkarības laukumā paziņoja Tjagņiboks.

Viņš arī pavēstīja, ka pēc viņam zināmās informācijas, tāpat varasiestādes vēlas pārdislocēt smago militāro tehniku no Čerņigovas apgabala uz Kijevas nomali.

Savukārt bijušais pasaules čempions boksā un UDAR līderis Vitālijs Kļičko, trešdienas vakarā uzrunājot tūkstošiem protestētāju Kijevas Neatkarības laukumā, aicināja cilvēkus neizklīst un aizsargāt laukumu, norādot, ka varasiestādēm ir nodoms likvidēt protesta nometni.

Ja Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs tuvākajā laikā nepiekāpsies, Ukrainas ļaudis ir gatavi turpināt cīnīties par savām tiesībām, pavēstīja UDAR līderis Vitālijs Kļičko.

"Šodien viņi grib attīrīt Maidanu, un mums ir jādara viss, lai tas nenotiktu. Ja prezidents nepiekāpsies, mēs rīt dosimies cīņā. Mums ir jāapkopo spēki," uzsvēra Kļičko.

Viņš arī pauda pārliecību, ka Janukovičs varētu atrisināt saspringto situāciju bez asins izliešanas, ja viņš izsludinātu pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas.

Kļičko arī norādīja, ka, tiekoties ar Janukoviču, viņš uzsvēris, ka ir "gatavs radikālai rīcībai, ja prezidents neizpildīs Maidana prasības".

Ukrainas prezidentam Vikotram Janukovičam tuvākās diennakts laikā jāpieņem lēmums, kā reaģēt uz demonstrantu prasībām, Kijevas Neatkarības laukumā trešdienas vakarā paziņoja Ukrainas opozīcijas partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līderis Arsēnijs Jaceņuks, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Mums ir divi ceļi. Pirmais - pārtraukt asinsizliešanu un pasargāt katra cilvēka dzīvību Maidanā un Ukrainā. Šim ceļam mums atlikušas 24 stundas," sacīja Jaceņuks. "Ja šis ceļš nebūs, es sev teikšu - ar kaunu nedzīvošu. Rīt visi dosimies uz priekšu, ja lode pierē, tad lode pierē, taču godīgi, taisnīgi un drosmīgi."

Savukārt, uzrunājot Janukoviču, Jaceņuks uzsvēra: "Viktor Janukovič! Atlikušas 24 stundas, pieņemiet lēmumu, es lēmumu jau esmu pieņēmis."

Viena no galvenajām Ukrainas opozīcijas prasībām ir pirmstermiņa prezidenta vēlēšanu izsludināšana.

Komentāri