Uzņēmējam piespriež 14 gadu cietumsodu par līdzdalību uzbrukuma plānošanā dāņu laikrakstam, Mixnews.lv

Uzņēmējam piespriež 14 gadu cietumsodu par līdzdalību uzbrukuma plānošanā dāņu laikrakstam

фото

Pasaulē | 2013. gada 18. janvārī plkst. 07:21

Pakistānā dzimušajam Čikāgas uzņēmējam Tahavūram Huseinam Ranam, kurš atzīts par vainīgu palīdzības sniegšanā islāmistu kaujinieku grupējumam "Lashkar-e-Taiba" (LeT) uzbrukuma plānošanā dāņu laikrakstam "Jyllands-Posten", piespriests 14 gadus ilgs cietumsods, ziņo LETA-AFP.

Plānoto uzbrukumu "Jyllands-Posten" teroristiem neizdevās veikt. Uzbrukuma plāns paredzēja uzspridzināt laikraksta biroju.

52 gadus vecais uzņēmējs tika notiesāts par to, ka ļāvis savam bērnības dienu draugam - 2008.gada Mumbajas slaktiņa plānošanā apsūdzētajam Deividam Kolmenam Hedlijam - izmantot savu biznesu kā aizsegu, kamēr viņš LeT uzdevumā Dānijā novērojis "Jyllands-Posten", kas savulaik publicēja skandalozās Muhameda karikatūras.

Hedlijs dzimis Vašingtonā Pakistānas diplomāta un ASV pilsones ģimenē. Divus gadus viņš pavadīja Mumbajā, veicot iecerētajam uzbrukumam nepieciešamo izpēti, tostarp ar laivu apbraukājot pilsētas ostu, lai izvēlētos piemērotākās teroristu izcelšanās vietas. Kā aizsegu viņš izmantoja draudzību ar Bolivudas zvaigznēm.

Hedlijs tika arestēts 2009.gadā Čikāgas lidostā un kopš tā laika sadarbojas ar prokuratūru. Apmaiņā pret garantijām, ka viņam netiks piespriests nāvessods un ka viņš netiks izdots Indijai vai Dānijai, viņš sniedza liecības arī pret Ranu.

Hedlijs liecināja, ka izmantojis Rana palīdzību, plānojot uzbrukumu "Jyllands-Posten" birojam Kopenhāgenā 2008.gada septembrī.

Tiesā Hedlijs atklāja, ka Rana palīdzējis viņam, izliekoties, ka atver jaunu biroju Dānijā.

Tiesājot Ranu, zvērinātie nolēma, ka nav pietiekami daudz pierādījumu, kas liecinātu par apsūdzētā līdzdalību Mumbajas slaktiņā, bet 2010.gadā Rana tika notiesāts par palīdzības sniegšanu teroristiem uzbrukuma gatavošanā "Jyllands-Posten".

Atgādinām, ka 2008.gadā Mumbajā desmit līdz zobiem bruņoti teroristi nogalināja 166 cilvēkus un vairāk nekā 300 ievainoja. Hedlijs liecināja, ka Mumbajas slaktiņā bijuši iesaistīti arī Pakistānas izlūkdienesta ISI aģenti.

Asiņainais terorakts apturēja četrus gadus ilgušās miera sarunas starp Indiju un Pakistānu.

Foto: plovdiv-online.com, mixnews.lv, islamnews.ru

Komentāri