Tiesa liek atbrīvot Hodorkovska biznesa partneri Ļebedevu, Mixnews.lv

Tiesa liek atbrīvot Hodorkovska biznesa partneri Ļebedevu

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 11:53

Krievijas Augstākās tiesas prezidijs ceturtdien samazinājis cietumsodu Mihaila Hodorkovska darījumu partnerim Platonam Ļebedevam un uzdevis viņu atbrīvot no kolonijas, ziņo LETA-INTERFAX.

Tiesa bijušajam "Menatep" vadītājam tā dēvētajā otrajā lietā piespriesto cietumsodu samazināja līdz desmit gadiem, sešiem mēnešiem un 22 dienām jeb līdz faktiski jau izciestajam laikam.

Līdz ar to Ļebedevs brīvībā iznāks ceturtdien vai arī piektdien, kad kolonija saņems tiesas dokumentus. Tiesa arī samazināja Hodorkvoskim piespriesto sodu līdz desmit gadiem un septiņiem mēnešiem.

Tomēr tiesa atstāja spēkā pirmās lietas ietvaros pieņemto spriedumu piedzīt no Hodorkovska un Ļebedeva 17 miljardus rubļu (400 miljonus eiro) par valstij nodarītajiem zaudējumiem.

фото

Augustā Augstākā tiesa par diviem mēnešiem saīsināja Hodorkovskim un Ļebedevam piespriestos cietumsodus. Ļebedevam brīvībā vajadzēja iznākt maijā, bet Hodorkovskim - augustā, taču Hodorkovskis tika atbrīvots no apcietinājuma 20.decembrī, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par viņa apžēlošanu.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu.

Komentāri