Ēģiptē nošauti pieci policisti, Mixnews.lv

Ēģiptē nošauti pieci policisti

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 14:15

Ēģiptē Benī Suveifas provincē, uz dienvidiem no Kairas, ceturtdien pagaidām nenoskaidroti uzbrucēji kontrolpunktā nošāvuši piecus policistus, atsaucoties uz Ēģiptes Iekšlietu ministrijas paziņojumu, informē LETA-AFP.

Uzbrucēji piebraukuši ar motocikliem, un viņu sejas sedza maskas. Uzbrukumā divi cilvēki ievainoti. Uzbrucēji no notikuma vietas aizbēguši.

Kopš 3.jūlijā valsts apvērsumā tika gāzts Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Muhameds Mursi, apšaudēs un bumbu sprādzienos nogalināti vairāki desmiti policistu un karavīru.

Par asiņainākajiem uzbrukumiem atbildību uzņēmies "Al Qaeda" ideoloģijas iedvesmotais Sīnāja pussalas grupējums "Ansar Beit al Maqdis". Grupējums uzņēmies atbildību arī par mīnēta auto uzspridzināšanu pie drošības struktūru mītnes 26.decembrī Mansurā, uz ziemeļiem no Kairas. Toreiz dzīvību zaudēja 15 cilvēki, pārsvarā policisti.

Policija gatavojas pastiprinātām drošības operācijām 25.janvārī, kad apritēs trīs gadi, kopš Arābu pavasara nemieru rezultātā tika gāzts prezidents Hosni Mubaraks. Apvērsuma pretinieki aicinājuši šajā dienā rīkot protesta akcijas.

Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Amnesty International" ceturtdien paziņoja, ka Ēģiptē kopš apvērsuma pieredzēts "bezprecedenta" vardarbības līmenis, bet cilvēktiesības saņēmušas smagus triecienus.

Ēģiptes varasiestādes "apspiež neapmierinātības izpausmes un samīda cilvēktiesības", uzsvēra organizācija, īpaši norādot uz masveida arestiem, vārda brīvības apspiešanu, likumu ieviešanu, ar kuriem tiek ierobežotas tiesības uz protestiem.

Komentāri