Kļičko Kijevas sadursmju epicentrā vienojies par pamieru, Mixnews.lv

Kļičko Kijevas sadursmju epicentrā vienojies par pamieru

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 15:02

Ukrainas opozīcijas partijas UDAR līderis Vitālijs Kļičko ceturtdien pēdējo dienu protestētāju un milicijas sadursmju epicentrā Kijevas Gruševska ielā vienojies par pamieru, ziņo LETA, atsaucoties uz ziņu aģentūru UNIAN.

Politiķis ieradies pie protestētājiem Gruševska ielā un aicinājis uz laiku apturēt konfrontāciju.

фото

Kļičko tālāk devies pie prezidenta Viktora Janukoviča, lai vienotos par 16.janvārī pieņemto likumu atcelšanu, valdības demisiju, iekšlietu ministra Vitālija Zaharčenko atstādināšanu no amata, kā arī pirmstermiņa parlamenta vēlēšanām.

Kļičko aicinājis protestētājus neuzbrukt miličiem, kamēr notiek sarunas. Viņš sacīja, ka vienojies ar milicijas specvienību "Berkut", lai arī tā pārtrauc uzbrukumus protestētājiem.

Protestētāji šobrīd pārtraukuši aktīvas darbības.

Sadursmes Gruševska ielā turpinās kopš 19.janvāra. Sadursmēs ievainoti simtiem cilvēku, ir bojāgājušie.

Opozīcijas līderi ar prezidentu jau tikās trešdien. Sarunas ilga trīs stundas. Tiesa gan, sarunu rezultātā netika saņemtas atbildes uz tautu un politiķus interesējošajiem jautājumiem.

Tika paziņots, ka ceturtdien notiks otrais sarunu raunds.

Aizvadītā nakts Ukrainas galvaspilsētā, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, aizvadīta samērā mierīgi, drošības spēki vienu reizi centušies izjaukt protestētāju barikādes.

Drošības spēki mēģināja nojaukt barikādes Gruševska ielā pie "Dinamo" stadiona, kur trīs iepriekšējās naktis pēc kārtas notika vardarbīgas sadursmes starp opozīcijas aktīvistiem un miliciju, taču aktīvisti sāka viņus apmētāt ar akmeņiem, pēc kā drošības spēki atkāpās.

Starp protestētāju un drošības spēku rindām turpina degt riepas, ko drošībnieki cenšas apdzēst ar ūdeni, taču neveiksmīgi.

Trešdien Ukrainas sociālajos tīklos cirkulēja runas, ka drošības spēki vakarā centīsies likvidēt protesta nometni Kijevas Neatkarības laukumā, taču nekādi mēģinājumi nav notikuši.

Komentāri