Protestētāji Ļvovā piespiež atkāpties apgabala administrācijas vadītāju, Mixnews.lv

Protestētāji Ļvovā piespiež atkāpties apgabala administrācijas vadītāju

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 16:04

Sākoties Visukrainas streikam, ceturtdien ap pusdienas laiku Ļvovā pie apgabala administrācijas ēkas sapulcējušies aptuveni divi tūkstoši cilvēku, kas namu ieņēmuši un pasludinājuši, ka "pārņem varu savās rokās", atsaucoties uz vietējiem tīmekļa medijiem, ziņo LETA-SEGODNJA.

Protestētāji piespieduši apgabala administrācijas priekšsēdētāju Oļegu Salo parakstīt iesniegumu par amata atstāšanu.

Kā pavēstījis opozīcijas iniciatīvas grupas pārstāvis, šobrīd administrācijas ēkā tiek veidota Tautas padome, bet vietējo varu saskaņā ar Ukrainas konstitūcijas piekto pantu pārņemot tautas vēlētie Ļvovas apgabala padomes deputāti.

Iniciatīvas grupa paziņojusi, ka tikšot ieņemtas arī citas Ļvovā esošās administratīvās ēkas, piemēram nodokļu un muitas pārvaldes. Iestāžu darbs gan netikšot pārtraukts.

"Es biju un esmu uzticīgs Ukrainas prezidentam [Viktoram Janukovičam], piekrītot viņa valstiskajai nostājai, viņa centieniem iedibināt Ukrainā mieru un stabilitāti," norādījis padzītais Ļvovas apgabala administrācijas priekšsēdētājs.

Arī Rivnē opozīcijas aktīvisti izsituši logus apgabala administrācijas ēkai, bet pēc tam uzlauzuši durvis un namu ieņēmuši.

Tikmēr netālu no Harkovas esošajā rajona centrā Izjumā naktī uz ceturtdienu ar sarkanu krāsu apliets un apmētāts ar olām noziedzīgā lielinieku režīma pirmā vadoņa Ļeņina piemineklis.

Komentāri