Pēc piekaušanas Kijevā pazuduši 15 Automaidana dalībnieki, Mixnews.lv

Pēc piekaušanas Kijevā pazuduši 15 Automaidana dalībnieki

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 18:34

Trešdienas vakarā Ukrainas galvaspilsētā milicija vairākās vietās izveidojusi lamatas opozīcijas aktīvistu mobilajām patruļām jeb tā dēvētā Automaidana dalībniekiem, ziņo LETA-NBN.

Milicijas īpašo uzdevumu vienības "Berkut" kaujinieki sadauzījuši aktīvistu automobiļus, pašus piekāvuši un aizveduši nezināmā virzienā. Šobrīd bez vēsts pazuduši 15 aktīvisti, tostarp "Automaidana" koordinators Dmitrijs Bulatovs.

"Saraksta pagaidām nav, taču saskaņā ar mūsu ziņām pazuduši aptuveni 15 cilvēki. Šobrīd mēs pārbaudām šo informāciju, lai to apstiprinātu," pavēstīja parlamenta deputāts Mihails Golovko, kurš pārstāv ukraiņu nacionālistu partiju "Svoboda" ("Brīvība") un vada pazudušo meklēšanas grupu.

Tikmēr kāda aculieciniece vienā no vietām, kur tika piekauti "Automaidana" aktīvisti, ar mobilo tālruni uzņēmusi kadrus, kuros redzami cilvēki iekšlietu karaspēka uniformās, kas stiepj aizdomīgus maisus, kuros varētu atrasties cilvēku līķi.

Abi uzfilmētie maisi tika izvilkti no opozīcijas aktīvistu mikroautobusa, kurā pirms tam miliči bija iemetuši granātu. Aculieciniece ir pārliecināta, ka maisos atradušās granātas eksplozijā nogalināto protestētāju mirstīgās atliekas.

Līdz šim gan tā arī nav kļuvis skaidrs, kas atradies aizdomīgajos maisos.

Komentāri