Ukraiņus šokē ziņa par Kijevā nolaupīta Ļvovas protestētāja nāvi, Mixnews.lv

Ukraiņus šokē ziņa par Kijevā nolaupīta Ļvovas protestētāja nāvi (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 20:34

Ukrainas sabiedrību šokējusi ziņa, ka līdz ar citiem mierīgajiem protestētājiem dzīvību Kijevā zaudējis arī aktīvists no Ļvovas, kas nolaupīts un vēlāk atrasts nomocīts mežā netālu no Kijevas, - seismologs, fizikas un matemātikas zinātņu kandidāts, pieredzējis alpīnists Jurijs Verbickis, ziņo LETA.

Nezināmas personas otrdienas vakarā Verbicki nolaupījušas kopā ar vienu no Eiromaidana protestu kustības līderiem Igoru Lucenko, kurš viņu acs traumas dēļ bija aizvedis uz kādu no Kijevas slimnīcām. Pats Lucenko piekauts un aplaupīts, vēlāk tomēr atrasts dzīvs un hospitalizēts.

Taču Verbickis, kas bija devies uz Kijevu tikai pirms pāris dienām, trešdien atrasts miris Kijevas apgabala Borispoles rajona mežā ar sasietām rokām un spīdzināšanas pēdām. Tuvinieki viņu atpazinuši. Ļvovas pilsētas vadība uzņēmusies gādāt par viņa apbedīšanu.

Milicija sākusi izmeklēšanu, bet paziņojusi, ka saskaņā ar provizorisku mediķu atzinumu Verbicka nāve neesot saistīta ar viņam nodarītajiem miesas bojājumiem - nāves cēlonis esot ķermeņa atdzišana.

Kā liecinājis Lucenko, nolaupītāji viņu pašu situši, pieprasot izstāstīt, kas finansē Eiromaidanu, bet pret Verbicki izturējušies vēl nežēlīgāk, jo sapratuši, ka viņš ir ļvovietis, vēsta izdevums "Novij Region2".

Draugi un kolēģi Verbicki raksturo kā ļoti mierīgu, nesavtīgu, savos izteikumos tiešu stipras gribas cilvēku, pieļaujot, ka tieši viņa miers un bezbailība nolaupītājos uzkurināja īpašu niknumu.

Foto: twitter.com/RFERL

Komentāri 1
Ukrainaapirms 5 gadiem
Kremlja sadisti var izversties.
Kas lidzigs gaidams ari Latvija, jo krievi ir no launuma ir uzkurinajusies lidz arpratam.