Poļu žurnālista drosme Kijevas ielās uzrunā Youtube skatītājus (VIDEO), Mixnews.lv

Poļu žurnālista drosme Kijevas ielās uzrunā Youtube skatītājus (VIDEO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 21:14

Kopš svētdienas, kad Kijevā sākās drošības dienestu un protestētāju sadursmes, tur jau cietuši vismaz 37 žurnālisti, liecina starptautiskās preses brīvības organizācijas "Reportieri bez robežām" informācija, ziņo LETA.

Tikmēr internetā strauji izplatījies videoieraksts, kas piesaista uzmanību ar kāda poļu televīzijas žurnālista bezbailību un pilsonisko stāju.

Klātienē redzot, kā specvienības "Berkut" miliči sit ar stekiem protestētājus, kā turpat uz ielas paliek guļam ievainotie, Polijas telekanāla "Telewizja Republika" žurnālists Bartolomejs Maslankevičs ne tikai neatkāpjas, bet mēģina uzrunāt miličus un aicina viņus apdomāties.

Reportāžā redzams, kā Maslankevičs trešdien Kijevas Gruševska ielā kopā ar savu operatoru nokļuvis sadursmju epicentrā. Diennakts laikā to noskatījušies jau vairāk nekā 260 000 tīmekļa lietotāju. Viņa drosme īpaši uzrunājusi ukraiņu kolēģus.

Protestētāji, aizseguši sejas ar maskām, bēg no gāzes granātu uzbrukuma, kāds uzvelk masku arī Maslankevičam un brīdina viņu neiet turp, kur dzirdami arī šāvieni. Tad, tuvojoties berkutiešiem, žurnālists un operators kopā ar protestētājiem tiek piespiests pie kādas sienas un steki zib pavisam netālu no kameras.

Pēc mirkļa, berkutiešiem uz brīdi atvelkot un pārgrupējot spēkus, Maslankevičs nedodas projām kopā ar visiem, bet seko miličiem, kas tikko viņa acu priekšā piekāvuši cilvēkus, un uzrunā viņus. "Ko tu dari?! Tu esi ukrainis, ko tu dari?! Tu gribi kādu nosist?" viņš kliedz. "Nē, nē," steidzīgi atbild viens no viņiem, visai vienībai atkāpjoties.

Mediju ziņas liecina, ka žurnālisti Kijevas ielās nav pasargāti no nekontrolētas vardarbības. Ceturtdien rīta agrumā Ukrainas galvaspilsētā aizturēts un piekauts Krievijas portāla "Lenta.ru" režisors Andrejs Kiseļovs, kas gatavojis sižetu par ielu cīņām. Miliči viņu līdz ar opozīcijas protestētājiem izrāvuši no automobiļa, nogrūduši sniegā, stundu noturējuši tupus uz ceļiem un tikai tad sākuši interesēties, ko viņš dara Kijevā. Aizturēšanas protokolā ierakstīts, ka Kiseļovs metis akmeņus un skandējis pretvalstiskus saukļus, tomēr vēlāk viņš atbrīvots, neizvirzot apsūdzības.

Savukārt Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ceturtdien devis rīkojumu drošības dienestiem atbrīvot visus nemieru laikā aizturētos žurnālistus, ziņo LETA--SEGODNJA.

Viņš arī aicinājis drošības dienestus izturēties ar sapratni pret mediju pārstāvju darbu.

"Žurnālisti pilda savus profesionālos pienākumus un, apstākļu vadīti, nonāk dažādās situācijās. Lūdzu pret to izturēties ar izpratni un pēc iespējas atbalstīt žurnālistu darbu," norādīja prezidents.

Vienlaikus Janukovičs aicinājis žurnālistus "rēķināties ar apstākļiem, kuros tiem nākas pildīt savus profesionālos pienākumus, un notiekošā procesa sarežģītību".

Komentāri