Turcijas parlamentā debates par tiesu reformām pāraug kautiņā, Mixnews.lv

Turcijas parlamentā debates par tiesu reformām pāraug kautiņā

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 21:44

Likumdevēju debates Turcijas parlamentā par daudz kritizēto tiesu sistēmas reformu ceturtdien izvērtušās kautiņā, pēc kura viens politiķis nogādāts slimnīcā, ziņo LETA-AFP.

Mediji vēsta, ka tracis izcēlās pēc tam, kad viens no likumdevējiem sāka apspriest izskanējušās ziņas, ka Turcijas premjerministra Redžepa Tajipa Erdogana dēls izsaukts sniegt liecību vērienīgajā korupcijas lietā, kas satricinājusi valdību.

фото

Opozīcijā esošās Republikāniskās Tautas partijas (CHP) līdera vietnieks Bulents Tezkans kautiņā tika ievainots un nogādāts slimnīcā.

фото

Kopš skandāla izcelšanās decembrī Turcijā no amata atstādināti simtiem policistu un prokuroru, bet parlamentā tiek gatavots balsojums par likumprojektu, kura mērķis ir palielināt valdības kontroli pār Turcijas Tiesnešu un prokuroru augstāko kolēģiju (HSYK), kuras pilnvarās ir tiesnešu iecelšana un disciplinārā uzraudzība.

HSYK šo likumprojektu uzskata par antikonstitucionālu.

Arī Eiropas Savienība (ES) paudusi bažas par valsts institūciju neatkarību Turcijā un risku demokrātijai.

Gaidāms, ka pirmais balsojums parlamentā par likumprojektu notiks piektdien.

Kad deputāti šomēnes apsprieda likumprojektu parlamentārajā komisijā, debates, līdzīgi kā šodien, arī pārauga kautiņā.

Erdogans apgalvo, ka visās valdības problēmās vainojama sazvērestība, kuru vadot labprātīgā trimdā dzīvojošais islāmistu sludinātājs Fetulla Gilens.

Lai gan Gilens mitinās ASV, viņa sekotāji ieņem daudzus nozīmīgus amatus Turcijas valsts aparātā, tostarp policijā un tiesu sistēmā.

Erdogans apgalvo, ka Gilens ar savu sabiedroto palīdzību cenšas radīt "paralēlu valsti", lai mēģinātu gāzt viņa valdību.

Pats Gilens, kurš no Turcijas aizbrauca 1999.gadā pēc toreizējās valdības apsūdzībām, ka viņš plāno nodibināt islāma valsti, gan noliedzis jebkādu saistību ar pašreizējo izmeklēšanu.

Savulaik Erdogans, kura vadītā Taisnīguma un attīstības partija (AKP) izveidota uz aizliegtās islāmistu kustības bāzes, un Gilens bija sabiedrotie, taču pēdējā laikā viņu starpā radušās arvien asākas domstarpības.

Komentāri