Ukrainā protestētāji uzbrukuši Ternopoles apgabala un Čerkasu administrāciju ēkām (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Ukrainā protestētāji uzbrukuši Ternopoles apgabala un Čerkasu administrāciju ēkām (FOTO, VIDEO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 23. janvārī plkst. 22:15

Pēc aptuveni stundu ilgām sadursmēm vairāki tūkstoši Ukrainas opozīcijas aktīvistu ieņēmuši Ternopoles apgabala administrācijas ēku, ziņo LETA--SEGODNJA. Aptuveni pieci tūkstoši protestētāju ceturtdienas vakarā sākuši uzbrukumu Čerkasu apgabala administrācijas ēkai, kurai izsisti logi un izgāztas ieejas durvis.

Administrācijas ēkas durvis no ārpuses sargāja vietējā milicija, bet iekšpusē bija iebarikādējušies milicijas īpašo uzdevumu vienības "Berkut" kaujinieki.

Sākumā pūlis pa vienam vien no ēkas apsargu pulciņa izrāva miličus, kuriem tika norauti uzpleči, bet paši kārtības sargi pa ļaužu rokām tika aizvadīti prom no ielenktā nama.

Pēc tam uzbrucēji izgāza durvis un ielauzās ēkā.

"Berkut" kaujiniekiem protestētāji pieprasīja noņemt ķiveres un parādīt savas sejas, taču tie metās bēgt pa rezerves izeju.

Šobrīd ēkā atrodas vairāki tūkstoši protestētāju, bet uz laukumu plūst jauni ļaužu pūļi.

Garāmbraucošo automašīnu vadītāji ar skaņas signāliem pauž atbalstu opozīcijas aktīvistiem.

Ukrainā aptuveni pieci tūkstoši protestētāju ceturtdienas vakarā sākuši uzbrukumu Čerkasu apgabala administrācijas ēkai, kurai izsisti logi un izgāztas ieejas durvis.

Ēkas iekšienē redzamas sprādziena pēdas, vēsta izdevums "Pro Glavnoje". Tomēr pagaidām opozīcijas aktīvistiem namu ieņemt vēl nav izdevies.

Miliči no logiem uzbrūkošos aplaista ar ūdeni no ugunsdzēsības šļūtenēm un apmētā ar trokšņa granātām.

Tikmēr pilsētnieki izmirkušajiem aktīvistiem pienes sausu apģērbu.

Savukārt Hmeļņickā opozīcijas aizstāvji pie Padomju nama, kurā izvietojusies apgabala administrācija sākuši celt barikādes, ziņo Vsim.ua.

Barikādes tiek celtas no riepām un mucām. "Tās būs brīdinājuma barikādes, kas liecina, ka atpakaļceļa nav," paziņojis opozīcijas telšu pilsētiņas komendants Jurijs Smaļs. Pēc viņa teiktā, opozīcija ir gatava ieņemt ēku.

Barikādes izvietotas pie ēkas ieejas, līdzās durvīm izvietotas arī nesen Kijevā bojā gājušo opozīcijas aktīvistu fotogrāfijas.

Kā ziņots, ceturtdien opozīcijas aktīvisti jau ieņēmuši Ļvovas un Rivnes apgabalu administrācijas ēkas, kā arī ielenkuši apgabala administrācijas ēku Hmeļņickā. Tiek ziņots, ka līdzīga situācija izveidojusies arī Ivanofrankovskā un Žitomirā.

Komentāri