Kamerons atliek plānoto runu par attiecībām ar ES, Mixnews.lv

Kamerons atliek plānoto runu par attiecībām ar ES

фото

Pasaulē | 2013. gada 18. janvārī plkst. 09:16

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons Alžīrijas ķīlnieku krīzes dēļ atlicis piektdien iecerēto runu par Londonas turpmākajām attiecībām ar Eiropas Savienību (ES), vienlaikus brīdinot, ka britiem jāgatavojas jaunām sliktām ziņām par teroristu sagrābto līdzpilsoņu likteni, atsaucoties uz arzemju medijiem ziņo LETA.

Iepriekš bija paredzēts, ka Kamerons dosies uz Nīderlandi, kur premjers uzstāsies ar ilgi gaidīto runu, kurā viņš izklāstīs savu skatījumu uz ES nākotni un Lielbritānijas vietu tajā, taču notikumi Alžīrijā likuši valdības vadītajam palikt Londonā.

Drūmajā televīzijas uzrunā Kamerons ceturtdienas vakarā ļāva noprast, ka Alžīrijas armijas operācijas laikā daļa britu, kurus trešdien līdz ar citu rietumvalstu pilsoņiem Sahāras tuksneša gāzes ieguves rūpnīcā sagūstīja islāmistu teroristi, iespējams, gājuši bojā.

Kā liecina medijiem pirms piektdien paredzētās ustāšanās izsūtītie Kemerona runas fragmenti, premjers bija plānojis teikt, ka briti ir noguruši no ES "demokrātiskās atbildības trūkuma".

"Ja mēs nerisināsim šīs problēmas, pastāv risks, ka Eiropa cietīs neveiksmi un britu tauta virzīsies pretim izejai," liecina iepriekš sagatavotā Kamerona runa. "Es nevēlos, lai tas notiktu. Es vēlos, lai Eiropas Savienība gūtu panākumus, un es vēlos attiecības starp Lielbritāniju un ES, kurās mēs paliktu."

Daudzi britu žurnālisti jau bija ceļā uz Amsterdamu, un tikai ierodoties šajā pilsētā uzzināja, ka Kamerona runa tikusi atcelta.

_ foto: telegraph.co.uk_

Komentāri