Krievijā un Baltkrievijā izklīdinātas Eiromaidana atbalsta akcijas, Mixnews.lv

Krievijā un Baltkrievijā izklīdinātas Eiromaidana atbalsta akcijas (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. janvārī plkst. 12:46

Krievijā un Baltkrievijā likumsargi izklīdinājuši Ukrainas protesta kustības Eiromaidana atbalstītāju mītiņus, vēsta vietējie mediji, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

Maskavā pie Ukrainas vēstniecības sapulcējušies aptuveni 200 cilvēku. Mītiņa dalībnieki nodziedāja Ukrainas himnu, viņiem rokās bija karogi un sveces Kijevā nogalināto aktīvistu piemiņai, vēsta tīmekļa ziņu medijs "Liga.net".

Līdzīga akcija izdzenāta Baltkrievijā, ziņo tīmekļa medijs "Belorusskij Partizan".

Minskā 12 aktīvisti nolikuši ziedus pie Tarasa Ševčenko pieminekļa, kas atrodas līdzās Ukrainas vēstniecībai. OMON un civildrēbēs tērpušies drošībnieki aizturējuši visus manifestantus.

Dažiem akcijas dalībniekiem izdevies izvairīties no konflikta ar miliciju, pavēstīja sabiedriskās apvienības "Alternatīva" priekšsēdētājs Oļegs Korbans. Pārējie atbrīvoti pēc tam, kad pārbaudīti viņu pases dati. Protokoli nav noformēti.

Līdzīga akcija notikusi arī Tbilisi, tiesa, tur policija pret aktīvistiem nav vērsusies. Arī Gruzijas galvaspilsētā akcijas dalībnieki turēja rokās sveces Kijevā nogalināto protestētāju piemiņai.

"Protams, Gruzijas tauta ir kopā ar Ukrainas tautu tās centienos pēc brīvības un jūt, ka tieši Ukrainā šobrīd atrodas līnija cīņai par Gruzijas brīvību," raidorganizācijai BBC sacīja viens no akcijas dalībniekiem Davids Esaiašvili.

Komentāri 1
Kaunspirms 5 gadiem
Latvieši gan aizmirsuši barikāžu briesmas un solidaritāti ar citie apspiestajiem Ukrainā.
Vārguļi un vergi!