Ukrainā protestētāji ieņem Čerņivcu un Ivanofrankovskas apgabalu administrāciju ēkas (VIDEO, papildināts), Mixnews.lv

Ukrainā protestētāji ieņem Čerņivcu un Ivanofrankovskas apgabalu administrāciju ēkas (VIDEO, papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. janvārī plkst. 15:45

Piektdien protestētāji mēģina ieņemt Ukrainas Čerņivcu apgabala administrācijas ēku, pieprasot apgabala administrācijas vadītāja atkāpšanos, ziņo LETA-UNIAN. Pēcpusdienā aģentūra "Bukinfo" ziņoja, ka protestētājiem ēku ir izdevies ieņemt.

Pie ēkas ap pusdienlaiku sapulcējušies aptuveni 500 cilvēku, pieprasot apgabala administrācijas vadītāja Mihaila Papijeva atkāpšanos un cenšoties iekļūt ēkā, norādot, ka tā pieder tautai. Savukārt pēcpusdienā demonstrantu skaits bija palielinājies līdz apmēram 4000 cilvēkiem.

Administrācijas iekšienē atradās aptuveni 100 specvienības "Berkut" un iekšējā karaspēka karavīri, kuriem izdevās atsist pirmo radikāli noskaņoto aktīvistu uzbrukumu. Viņi pret protestētājiem pielietojuši trokšņu granātas un asaru gāzi, cietuši apmēram desmit demonstranti un žurnālisti.

Savukārt protestētāji izlauzuši sānu ieejas durvis un izsituši divus logus, kā arī ēkas iekšienē esošos drošībniekus nomētājuši ar dūmu svecēm un izjaukuši drošībnieku izveidoto barikādi.

Pēcpusdienā risinājās pārrunas starp demonstrantiem un miličiem. Likumsargi lūdz atdot viņiem atņemtos vairogus un ķiveres, solot nepielietot spēku pret demonstrantiem.

Aktīvistu vidū izplatās informācija par to, ka Papijevs ir aizbraucis nezināmā virzienā.

Opozīcijas aktīvistiem izdevies ielauzties arī Ivanofrankovskas apgabala administrācijas ēkā, ziņo ТСН.

фото

Tiek ziņots, ka aktīvisti devušies uz piekto stāvu, kurā atrodas gubernatora Vasīlija Čudnova kabinets. Tiesa, ierēdnis darba vietā nav atradies. Kā ziņo vietējais medijs "Firtka", kabinetā bija dzirdama tiešā translācija no mītiņa, kas notika uz ielas. Tiek pieļauts, ka ierēdnis, sekojot notikušajam, "savlaicīgi pameta telpas".

Pie administrācijas ēkas, pēc ziņu aģentūras "Ukrinform" datiem, ir sapulcējušies apmēram 5000 cilvēku.

Kā "Ukrinform" paziņoja sabiedriskās organizācijas "Solidarnostj" līderis Andrejs Mikitins, ēkas iekšienē atrodas līdz pusotram tūkstotim mītiņotāju. Viņi ir nobloķējušas ēkas ieejas. "Firtka" ziņo, ka ieņemtajā ēkā darbosies "nacionālās pretošanās apgabala štābs".

фото

Pirms tam starp aktīvistiem un miliciju bija izcēlušās sadursmes, taču miličiem pūli noturēt neizdevās. Pēc tam, kad ēka bija ieņemta, tiesībsargi to atstāja pa sētas durvīm.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 23.janvārī opozīcijas pārstāvji sāka ieņemt apgabalu administrāciju ēkas Ukrainas rietumdaļā. Viņiem izdevās ieņemt Ļvovā, Ternopolē un Rovnā. Uzbrukumi notikuši arī Žitomirā, Čerkasos un Čerņivcos. Čerkasos milicijai izdevās protestētājus padzīt, bet Ternopolē par notikušo ierosināta krimināllieta.

фото

Mītiņotāji prasa Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča iecelto gubernatoru atkāpšanos. Kā kļuva zināms 24.janvāri, savu amatu piekrita atstāt Volinskas apgabala gubernators Boriss Klimčuks, kā arī Rovnas apgabala gubernatora vietnieks Vasīlijs Bertašs un Ļvovas gubernators Oļegs Salo, taču Salo vēlāk savu iesniegumu nosauca par nederīgu.

фото

Par Klimčuka atkāpšanos paziņoja apgabala padomes deputāts Svjatoslavs Boruckis. Šī gubernatora atkāpšanos pieprasīja apmēram tūkstotis mītiņotāju, kuri ieradās pie apbgabala administrācijas ēkas Luckā. Kā ziņo "Volinskaja pravda", izdzirdot, ka Klimčuks ir uzrakstījis atlūgumu, mītiņotāji aplenca viņa pirmo vietnieku Aleksandru Baškaleno un pieprasīja arī viņam atkāpties no amata.

Foto: Sеrgejs Zaraiskis, УНІАН/БукІнфо, no vietnes bukinfo.com.ua, no vietnes volynpost.com/

Komentāri