Vācija izsauc Ukrainas vēstnieku saistībā ar valdības reakciju uz protestiem, Mixnews.lv

Vācija izsauc Ukrainas vēstnieku saistībā ar valdības reakciju uz protestiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. janvārī plkst. 16:53

Vācija piektdien izsaukusi Ukrainas vēstnieku, lai izteiktu viņam kritiku par prezidenta Viktora Janukoviča valdības reakciju uz protestiem Kijevā, ziņo LETA-AFP.

Līdzīgu soli spērusi arī Francija.

"Mēs vēlamies parādīt, ka mēs ar savu kritiku esam nopietni," žurnālistiem norādīja Vācijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Martins Šēfers.

"Mēs sagaidām, ka vēstnieks nekavējoties nodos mūsu vēstījumu Ukrainas valdībai," norādīja Šēfers, piebilstot, ka Vācijai ir iebildumi pret Ukrainas pagājušajā nedēļā pieņemtajiem likumiem, kas ierobežo demonstrāciju rīkošanu.

"Mēs ceram un pieņemam, ka valdība un opozīcija atzinušas, ka vardarbība ir bezjēdzīga un ka jebkura jauna [situācijas] saasināšanās ar upuriem Ukrainai nenesīs neko labu," viņš piebilda.

"Mēs atbalstām Eiropas Savienības (ES) centienus sekmēt dialogu Kijevā," norādīja Šēfers.

Viņš informēja, ka Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers piektdien runājis ar savu Ukrainas kolēģi Leonīdu Kožaru un opozīcijas partijas "UDAR" līderi Vitāliju Kļičko. Sarunā ar Kožaru Šteinmeiers lūdzis viņam pārtraukt izmantot spēku pret miermīlīgajiem protestētājiem, informēja Šēfers.

Viņš vēlāk atzina, ka arī vairāki demonstranti ir iesaistījušies vardarbībā, un aicināja abas puses atturēties no šādas rīcības.

Saskaņā ar opozīcijas aktīvistu sniegto informāciju pēdējās piecās dienās protestos dzīvību zaudējuši pieci cilvēki. Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien telefonsarunā ar Janukoviču aicināja viņu atcelt likumus, kas ierobežo demonstrācijas un saniknojuši protestētājus.

Merkele iepriekš žurnālistiem norādījusi, ka Ukrainai ir jāsargā demonstrantu dzīvības, bet noraidījusi aicinājumus piemērot jaunas sankcijas Ukrainai.

Komentāri