Igaunijas un Krievijas robežlīgums tiks parakstīts 18.februārī, Mixnews.lv

Igaunijas un Krievijas robežlīgums tiks parakstīts 18.februārī

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. janvārī plkst. 18:09

Igaunijas un Krievijas robežlīgums tiks parakstīts 18.februārī Maskavā, atsaucoties uz Igaunijas Ārlietu ministrijas paziņojumu, informē LETA.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets 18.februārī dosies uz Maskavu, lai kopā ar savu krievu kolēģi Sergeju Lavrovu parakstītu abu valstu robežlīgumu, kā arī vienošanos par jūras robežu starp abām valstīm.

Pēc ārlietu ministru uzliktajiem parakstiem robežlīgums vēl jāratificē Igaunijas un Krievijas parlamentos.

Igaunijas un Krievijas ārlietu ministri 18.februārī arī plāno parakstīt vienošanos par Igaunijas vēstniecības Krievijā un Krievijas vēstniecības Igaunijā atrašanās vietas apstākļiem. Puses vienojušās, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs šā gada otrajā pusē apmeklēs Igauniju.

Igaunijas un Krievijas robežlīguma noslēgšanas process nonāca strupceļā 2005.gadā, taču 2012.gadā tas no jauna tika atsākts. Igaunijas un Krievijas ārlietu ministri robežlīgumu parakstīja jau 2005.gada maijā Maskavā.

Rīgikogu līgumu ratificēja jau tā paša gada vasarā, taču pievienoja tam preambulu, kurā bija norādīts, ka 1920.gada Tartu Miera līgumā noteikto robežu daļēja grozīšana neietekmē citus jautājumus, kas regulēti šajā līgumā. Nepilnu mēnesi vēlāk Krievija paziņoja, ka atsauc savu parakstu zem robežlīguma, apgalvojot, ka Igaunijas parlamenta pievienotā preambula ļaujot Tallinai izvirzīt pret Maskavu teritoriālas pretenzijas.

Konsultācijas par robežlīgumu Igaunija un Krievija atsāka 2012.gada oktobrī. 2013.gada maijā tās noslēdzās ar vienošanos līguma tekstu papildināt ar diviem būtiskiem teikumiem.

Pirmajā teikumā puses apstiprina, ka līgums regulē tikai ar valsts robežu saistītos jautājumus. Otrs teikums apstiprina, ka nevienai no pusēm attiecībā pret otru nav teritoriālu pretenziju. Pārējais līguma teksts ir tieši tāds pats kā 2005.gada versijā.

Komentāri