No cietuma atbrīvo Hodorkovska biznesa partneri Ļebedevu, Mixnews.lv

No cietuma atbrīvo Hodorkovska biznesa partneri Ļebedevu

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. janvārī plkst. 21:07

Bijušā naftas magnāta Mihaila Hodorkovska biznesa partneris Platons Ļebedevs pēc desmit gadiem, kas pavadīti aiz restēm, piektdien atbrīvots no cietuma, ziņo LETA-AFP.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvis aģentūrai "RIA Novosti" pavēstīja, ka no Arhangeļskas cietuma Ļebedevs ticis atbrīvots ap pl.22:00 pēc Maskavas laika (ap pl.20:00 pēc Latvijas laika).

фото

фото

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Krievijas Augstākās tiesas prezidijs ceturtdien samazināja Ļebedevam piespriesto cietumsodu un uzdeva viņu atbrīvot no kolonijas.

Tiesa bijušajam "Menatep" vadītājam tā dēvētajā otrajā lietā piespriesto cietumsodu samazināja līdz desmit gadiem, sešiem mēnešiem un 22 dienām jeb līdz faktiski jau izciestajam laikam. Tiesa samazināja arī Hodorkovskim piespriesto sodu līdz desmit gadiem un septiņiem mēnešiem.

фото

фото

Tomēr tiesa atstāja spēkā pirmās lietas ietvaros pieņemto spriedumu piedzīt no Hodorkovska un Ļebedeva 17 miljardus rubļu (400 miljonus eiro) par valstij nodarītajiem zaudējumiem.

Augustā Augstākā tiesa par diviem mēnešiem saīsināja Hodorkovskim un Ļebedevam piespriestos cietumsodus.

фото

Ļebedevam brīvībā vajadzēja iznākt maijā, bet Hodorkovskim - augustā, taču Hodorkovskis tika atbrīvots no apcietinājuma 20.decembrī, jo Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu par viņa apžēlošanu.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu.

Komentāri