Francijas prezidents ticies ar pāvestu Francisku (FOTO), Mixnews.lv

Francijas prezidents ticies ar pāvestu Francisku (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 24. janvārī plkst. 21:53

Francijas prezidents Fransuā Olands piektdien ieradies vizītē Romā, kur ticies ar pāvestu Francisku, ziņo LETA-AFP.

Pirms privātās audiences Olands un Francisks apmainījās rokasspiedieniem, un kāds augsta ranga garīdznieks ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka abiem gaidāma atklāta saruna, bez ierobežojumiem tematu izvēlē.

фото

фото

фото

Francijas prezidenta reputāciju pēdējā laikā satricinājis privātās dzīves skandāls, dzeltenajai presei atklājot viņa romānu ar aktrisi Jūliju Gajē. Arī Olanda nostāja aborta, eitanāzijas un viendzimuma laulību jautājumos ir izraisījusi dalītas jūtas Francijas sabiedrībā, un ir pretrunā ar katoļu baznīcas nostāju.

Vatikāns pēc Olanda un Franciska tikšanās paziņoja, ka abi līderi diskutējuši par "konstruktīvu sadarbību kopēja labuma vārdā", kā arī tādiem jautājumiem kā "ģimene, bioētika un cieņa pret reliģiskajām kopienām".

фото

фото

фото

Olands norādīja, ka viņu un pāvestu māc bažas par kristiešu minoritātes statusu Tuvējos Austrumos.

Olands veltīja atzinīgus vārdus Franciska "starojošajai personībai" un atklāja, ka ir lūdzis pāvestam, lai Vatikāns uzņem vizītē Sīrijas Nacionālo koalīciju.

фото

фото

""Ženēvas II" konferencei būtu jābūt mērķētai uz pāreju. Mums jādara viss, lai apturētu kaujas un nosūtītu humāno palīdzību," norādīja Olands.

Viņš iepriekš izteicies, ka Francisks, kuram ir liela morālā autoritāte, varētu palīdzēt "rast politisku risinājumu" Sīrijas konfliktam.

Komentāri