Atbildību par sprādzieniem Kairā uzņēmies ar Al Qaeda saistīts grupējums, Mixnews.lv

Atbildību par sprādzieniem Kairā uzņēmies ar Al Qaeda saistīts grupējums

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. janvārī plkst. 13:10

Atbildību par četriem pret policiju vērstiem sprādzieniem, kas iepriekšējā dienā notika Ēģiptes galvaspilsētā un kuros gāja bojā seši cilvēki, sestdien uzņēmies kāds "Al Qaeda" iedvesmots grupējums, ziņo LETA-AFP.

Grupējums "Jeruzalemes partizāni" savā paziņojumā, kas ievietots islāmistu kaujinieku bieži izmantotā tīmekļa vietnē, arī aicinājis musulmaņus netuvoties ar policiju saistītiem objektiem.

Jau iepriekš grupējums uzņēmies atbildību par sprādzieniem visas valsts teritorijā, kas tikuši sarīkoti pēc prezidenta Muhameda Mursi gāšanas.

Ēģiptei gatavojoties Mursi atbalstītāju un viņa pretinieku demonstrācijām, pieminot 2011.gada revolūcijas gadadienu, arī sestdien Kairā pie policijas mācību centra eksplodējis neliels spridzeklis.

фото

Sprādzienā cietušo nav, taču spridzekļa uzstādītājiem izdevies aizbēgt. Tikmēr policija nopietni gatavojas savstarpēji naidīgajām demonstrācijām, kuras paredzējuši rīkot islāmisti un pašreizējā militārā režīma atbalstītāji, pieminot 2011.gada 25.janvāra sacelšanos, kas noveda pie ilggadējā autoritārā prezidenta Hosni Mubaraka gāšanas.

Islāmisti aicinājuši savus atbalstītājus iziet ielās, lai protestētu pret armijas ieviesto režīmu, kas gāza pirmo demokrātiski ievēlēto prezidentu Mursi, kurš pārstāv Musulmaņu brālību.

Jau piektdien sadursmēs starp islāmistiem un viņu pretiniekiem visā Ēģiptē gājuši bojā vismaz 14 cilvēki.

Komentāri