Ukrainā protestētāji sagūsta Vinnicas apgabala Reģionu partijas deputātus (FOTO), Mixnews.lv

Ukrainā protestētāji sagūsta Vinnicas apgabala Reģionu partijas deputātus (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. janvārī plkst. 14:43

Vinnicā Ukrainas opozīcijas aktīvisti joprojām ir ielenkuši apgabala administrācijas un padomes ēku, ziņo LETA—SEGODNJA/NBN.

Bija paredzēts, ka deputāti sestdien balsos par rezolūciju, kurā pieprasīta Ukrainas valdības tūlītēja atlaišana, 16.janvāra nedemokrātisko likumu atcelšana un 2004.gada konstitūcijas atjaunošanu, taču padomes priekšedētājs Sergejs Tatusjaks sēdi vilcināja.

фото

Tad protestētāji ielauzās sēžu zālē un paziņoja, ka ēka tiek bloķēta. No zāles tika izlaisti visi deputāti, izņemot valdošās Reģionu partijas pārstāvjus.

фото

Tatusjaks un gubernators Ivans Movčans izgāja pie protestētājiem un mēģināja tos nomierināt, taču ļaudis pieprasīja gubernatora atkāpšanos. Savukārt Movčans atteicās pakļauties viņu prasībām.

фото

Vēlāk apgabala padomes sēde tika atsākta un deputāti, paceļot rokas, nobalsoja par varas nodošanu Tautas padomei (radai).

Savukārt Kijevā opozīcijas aktīvisti ieņēmuši Enerģētikas un ogļrūpniecības ministriju, kuras apsardze nav izrādījusi pretestību.

Par ēkas ieņemšanu savā "Facebook" lapā paziņojis kustības "Kopīgā lieta" ("Spiļna sprava") līderis Aleksandrs Daņiļuks.

Oficiāli minitrijas ieņemšana vēl nav apstiprināta.

Komentāri