Ukrainas iekšlietu ministrs: Mēģinājumi krīzi atrisināt miermīlīgi ir veltīgi, Mixnews.lv

Ukrainas iekšlietu ministrs: Mēģinājumi krīzi atrisināt miermīlīgi ir veltīgi (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 25. janvārī plkst. 20:41

Mēģinājumi miermīlīgi atrisināt Ukrainas politisko krīzi joprojām ir veltīgi, sestdien paziņojis iekšlietu ministrs Vitālijs Zaharčenko, apsūdzot opozīciju par ieroču vākšanu savos atbalsta punktos, ziņo LETA-AFP.

"Pēdējo dienu notikumi Ukrainas galvaspilsētā parādījuši, ika mūsu mēģinājumi atrisināt konfliktu miermīlīgi, neķeroties pie konfrontācijas un spēka lietošanas, joprojām ir veltīgi," teikts ministra paziņojumā. "Mūsu aicinājumi nav uzklausīti un pamiers ticis pārkāpts."

Viņš norādījis, ka opozīcijas līderi vairs nespēj kontrolēt radikāļus un ka varasiestāžu rīcībā esot informācija par šaujamieročiem, kurus protestētāji uzkrājot savos atbalsta punktos Kijevas centrā.

Zaharečenko pavēstīja, ka drošības spēkiem, kas pēdējās nedēļas laikā Gruševska ielā Kijevas centrā iesaistīti sadursmēs ar protestētājiem, naktī uz sestdienu bijušas sarunas ar opozīcijas aktīvistu pārstāvjiem.

"Sarunām nebija nekādu rezultātu. Viņiem (opozīcijas līderiem) vairs nav nekādas ietekmes uz radikālajām grupām, kas kontrolē sagrābtās ēkas un vada spēka lietošana," norādīja ministrs.

Iekšlietu ministrija arī paziņojusi, ka protestētāji Kijevas pilsētas administrācijas ēkā turot gūstā divus sagrābtus miličus. Opozīcija šos apgalvojumus noliegusi.

Taču ministrija piedraudējusi, ka ēka tikšot ieņemta triecienuzbrukumā, ja gūstekņi netikšot atbrīvoti.

Tikmēr Ukrainas prezidents iecēlis jaunu Kijevas administrācijas vadītāju, kuram jāstājas atlaistā Aleksandra Popova vietā. Popovs tiek vainots par rīkojuma došanu ar spēku izklīdināt protestētājus Brīvības laukumā pagājušā gada 30.novembrī.

Zīmīgi šķiet tas, ka Iekšlietu ministrijas draudi ieņemt pilsētas administrācijas ēku laikā sakrīt ar jaunā Kijevas mēra Vladimira Makejenko iecelšanu, jo viņa darba kabinets atrodas protestētāju sagrābtajā namā.

Komentāri 1
Smiekligipirms 5 gadiem
Tulit saksies krievijas kriye, ko tad sis vaukskes?