Sadursmes Kijevā turpinās; opozīcija sola turpināt protestus, Mixnews.lv

Sadursmes Kijevā turpinās; opozīcija sola turpināt protestus

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. janvārī plkst. 10:21

Neskatoties uz Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča piedāvājumu opozīcijai uzņemties valdības vadīšanu, sadursmes Kijevā nav rimušās arī naktī uz svētdienu, un demonstrantiem izdevies aplenkt tā dēvēto Ukraiņu namu, kurā bija izvietotas milicijas specvienības, raksta LETA.

Demonstranti ēkā meta Molotova kokteiļus un petardes.

Tomēr agrā svētdienas rītā milicijas specvienībām izdevās pamest demonstrantu aplenkto ēku. Kā vēsta vietējie mediji, viens no opozīcijas līderiem - partijas UDAR dibinātājs Vitālijs Kļičko - ar demonstrantiem vienojies, panākot, ka miliči var droši izkļūt no ēkas.

Tikmēr Ukrainas Iekšlietu ministrija informē, ka milicijas specvienības atsauktas, lai nepieļautu turpmāku spriedzes pieaugumu.

Ministrija norāda, ka protestētāji vēlējušies panākt, ka drošības spēkiem nav iespēju izkļūt no ēkas, un pēcāk viņi gribējuši apmainīt miličus pret aizturētajiem aktīvistiem.

Kļičko apstiprinājis, ka demonstrantiem izdevies ieņemt ēku. "Uzdevums paveikts. Ukraiņu nams ieņemts bez asinsizliešanas," pavēstījis Kļičko.

Televīzijā demonstrētajos kadros redzams, ka notikuma vietā joprojām atrodas simtiem demonstrantu, taču situācija ir samērā mierīga. Ukraiņu nams ir izstāžu centrs, kur krīzes laikā bija izvietoti drošības spēki. Tas atrodas netālu no neseno sadursmju epicentra - Gruševska ielas. Arī tur situācija svētdienas rītā ir salīdzinoši mierīga.

Tikmēr Ukrainas opozīcijas līderis partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") vadītājs Arsēnijs Jaceņuks solījis, ka protesti turpināsies, neraugoties uz Janukoviča izteikto piedāvājumu opozīcijai uzņemties valdības vadīšanu.

Jaceņuks norādīja - lai gan opozīcija ir principā gatava uzņemties vadību, vispirms ir jāizpilda virkne prasību, tostarp jāsarīko ārkārtas vēlēšanas.

Komentāri