Krievija aizliedz Lietuvas cūkgaļas importu, Mixnews.lv

Krievija aizliedz Lietuvas cūkgaļas importu

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. janvārī plkst. 14:19

Krievija aizliegusi Lietuvas cūkgaļas importu, pavēstījis Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta ("Rosseļhoznadzor") priekšsēdētājs Aleksejs Aleksejenko, informē LETA-LENTA.RU.

Lietuvas cūkgaļas ievešanas aizliegums tiek pamatots ar Āfrikas cūku mēra izplatību Lietuvā.

Kā skaidrojis Aleksejenko, aizliegumu Lietuvas cūkgaļas importam jau iepriekš noteikusi Baltkrievija, kura kopā ar Krieviju ietilpst Muitas savienībā.

Gan Lietuva, gan Krievija šī pašā iemesla dēļ iepriekš aizliegusi gaļas importu no Baltkrievijas, kur 2013.gada vasaras sākumā tika reģistrēta Āfrikas cūku mēra izplatība.

11 pagājušā gada mēnešos Krievija iepirkusi no Lietuvas cūkgaļu par 56 miljoniem litu (16,2 miljoniem eiro), Baltkrievija - par 20 miljoniem litu (5,8 miljoniem eiro).

LETA jau vēstīja, ka Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta (VMVT) piektdien apliecināja, ka divām mežacūkām, kas ceturtdien nošautas Šalčininku rajonā un Varēnas rajonā, pie Alītas rajona robežas, atklāts Āfrikas cūku mēris.

Dienests aicinājis cūku audzētājus nekavējoties veikt visus iespējamos drošības pasākumus, lai pasargātu no bīstamās slimības savas kūtis. Pirmdien tiks sasaukta Ārkārtējo situāciju komisija, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Pagājušajā vasarā Āfrikas cūku mēris tika konstatēts Baltkrievijā, aptuveni 40 kilometru attālumā no Lietuvas robežas. Tā ir ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana, kas cūku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus, jo dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Cilvēkiem Āfrikas cūku mēris nav bīstams.

Komentāri