Mansurs: Ēģiptē šogad prezidenta vēlēšanas tiks rīkotas pirms parlamenta vēlēšanām, Mixnews.lv

Mansurs: Ēģiptē šogad prezidenta vēlēšanas tiks rīkotas pirms parlamenta vēlēšanām

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. janvārī plkst. 16:38

Prezidenta vēlēšanas Ēģiptē šogad tiks rīkotas pirms parlamenta vēlēšanām, svētdien pavēstīja Ēģiptes pagaidu prezidents Adlijs Mansurs. Tiek uzskatīts, ka prezidenta vēlēšanu sarīkošana pirms parlamenta vēlēšanām nāktu par labu armijas komandierim Abdelam Fataham as Sisi, ja viņš izlemtu kandidēt vēlēšanās.

Saskaņā ar šomēnes referendumā apstiprināto jauno konstitūciju vēlēšanas Ēģiptē varētu tikt sarīkotas, sākot no aprīļa vidus.

Sākotnēji bija plānots vispirms rīkot parlamenta vēlēšanas, taču tagad nolemts prezidenta vēlēšanas organizēt vispirms, šādi izpildot izskanējušās prasības, skaidroja Mansurs.

"Esmu pieņēmis lēmumu veikt izmaiņas nākotnes plānos un sākt ar prezidenta vēlēšanām," valsts televīzijā pārraidītajā uzrunā sacīja Ēģiptes pagaidu prezidents.

Prezidenta vēlēšanu rīkošana pirms parlamenta vēlēšanām, domājams, ietekmēs parlamenta vēlēšanu iznākumu, norāda novērotāji. Šādā gadījumā sagaidāms, ka tiks ievēlēts prezidentam labvēlīgāks parlamenta sasaukums. Sisi šobrīd tiek uzskatīts par galveno kandidātu uz prezidenta amatu, lai gan viņš vēl nav apstiprinājis gatavību startēt vēlēšanās.

Pats Sisi norādījis, ka būtu gatavs kandidēt, ja "tauta to pieprasītu". Ēģiptes militārā hunta sola, ka pēc vēlēšanām līdz šā gada beigām tiks atjaunota demokrātiskā vara valstī.

2013.gada 3.jūlijā Ēģiptē notika armijas apvērsums, kurā tika gāzts pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Muhameds Mursi. Pēc apvērsuma izvērstas plašas represijas pret gāztā valsts galvas pārstāvēto Musulmaņu brālību.

Komentāri