Sīrijas valdība ļaus sievietēm un bērniem pamest Himsu, Mixnews.lv

Sīrijas valdība ļaus sievietēm un bērniem pamest Himsu

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. janvārī plkst. 09:13

Sīrijas valdība ļaus sievietēm un bērniem pamest aplenkto nemiernieku kontrolēto pilsētu Himsu, svētdien Ženēvā paziņojis ANO un Arābu līgas īpašais sūtnis Lahdars Brahimi, ziņo LETA-AFP.

Sīrijas ārlietu ministra vietnieks Faisals Mekdads paziņoja, ka sievietes un bērni varēs doties prom, ja vien nemiernieku grupējumi to atļaus.

Brahimi paziņoja, ka saprot to, kā Sīrijas valdības atļauju sievietēm un bērniem nekavējoties atstāt Himsu.

Svētdien Ženēvā turpinājās Sīrijas režīma un opozīcijas sarunas, kuras abas puses apsprieda cietumnieku atbrīvošanu un palīdzības piegādi iedzīvotājiem Himsā.

Brahimi atzina, ka sarunu process ir lēns, bet pauda cerību, ka pirmdien tiks apspriesti svarīgākie jautājumi, proti, Sīrijas politiskā nākotne un prezidenta Bašara al Asada loma tajā.

Brahimi arī pauda cerību, ka ANO un Sarkanā Krusta palīdzības konvojiem pirmdien tiks atļauts iebraukt Himsā, kur, domājams, iesprostoti simtiem cilvēku, no kuriem daudziem nepieciešama medicīniska palīdzība.

Asiņainais pilsoņkarš Sīrijā izdzēsis jau vairāk nekā 130 000 cilvēku dzīvības, un miljoniem sīriešu bijuši spiesti pamest savas mājas.

Komentāri