Krievija aizliedz Austrālijas liellopu gaļas blakusproduktus, Mixnews.lv

Krievija aizliedz Austrālijas liellopu gaļas blakusproduktus

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. janvārī plkst. 14:51

Krievija pirmdien aizliegusi Austrālijas liellopu gaļas blakusproduktus, jo tie satur augšanu stimulējošu līdzekli, ko Krievija uzskata par nedrošu, ziņo LETA-AFP.

Pagaidu aizliegums ietekmēs arī Baltkrieviju un Kazahstānu, kuras kopā ar Krieviju ietilpst Muitas savienībā.

Austrālija ir trešā lielākā liellopu gaļas eksportētāja pasaulē aiz ASV un Brazīlijas. 2013.gadā Austrālija piegādāja Krievijai 30 000 tonnu liellopu gaļas.

Ziņu aģentūra "Interfax" vēsta, ka pagājušā gada pirmajos desmit mēnešos Austrālija nosūtījusi uz bijušajām Padomju Savienības valstīm arī 13 000 tonnu liellopu gaļas blakusproduktu, no kuriem lielākā daļa nonākusi Krievijā.

Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" informēja, ka aizliegums piemērots pēc tam, kad vairākos Austrālijas liellopu gaļas blakusproduktu sūtījumos atklāts augšanu stimulējošais līdzeklis trenbolons.

"Rosseļhoznadzor" vadītājs Sergejs Dankverts aģentūrai "Interfax" norādīja, ka blakusprodukti aizliegti tāpēc, ka tajos trenbolons uzkrājas lielākos daudzumos nekā pārējā gaļā.

Maskava bieži piemēro pagaidu aizliegumus gaļas produktiem, kuros izmantoti hormoni, kas ir atļauti tādās valstīs kā ASV, bet Krievijā tiek strikti ierobežoti.

Komentāri