Avoti: Ziemeļkorejā ar nāvi sodīti visi diktatora tēvoča radinieki, Mixnews.lv

Avoti: Ziemeļkorejā ar nāvi sodīti visi diktatora tēvoča radinieki

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. janvārī plkst. 18:16

Visiem Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna nežēlastībā kritušā tēvoča Čana Sonthēka radiniekiem, arī viņa bērniem un Ziemeļkorejas vēstniekiem Kubā un Malaizijā, īstenojot līdera rīkojumu, izpildīts nāvessods, atsaucoties uz vairākiem avotiem, ziņo LETA-YONHAP.

Pašam Čanam nāvessods tika izpildīts 12.decembrī. Viņš bija apsūdzēts mēģinājumā gāzt pastāvošo komunistisko režīmu. Vēlāk nāvessods izpildīts arī visiem Čana tiešajiem radiniekiem.

"Nāvessods izpildīts lielam skaitam Čana Sonthēka radinieku," sacīja kāds avots, kurš vēlējās palikt anonīms. "Visi Čana radinieki sodīti ar nāvi, pat bērni."

Nāvessods izpildīts Čana Sonthēka māsai Čanai Kjesunai, viņas vīram Ziemeļkorejas vēstniekam Kubā Čonam Jončinam, brāļadēlam vēstniekam Malaizijā Čanam Jončolam, kā arī diviem dēliem. Viņi visi decembra sākumā atsaukti uz Ziemeļkoreju, kur tad sodīti ar nāvi.

Nāvessods izpildīts Čana divu brāļu dēliem, meitām un mazbērniem, sacīja avoti. Patlaban nav skaidrs, kad tieši Čana radinieki nošauti, tomēr, pēc visa spriežot, tas noticis pēc tam, kad 12.decembrī nāvessods izpildīts pašam Čanam.

"Daži radinieki, kas izrādīja pretestību, kad viņi tika vesti prom no savām mājām, nogalināti, saņemot pistoles šāvienu citu cilvēku klātbūtnē," sacīja kāds avots.

Dažiem radiniekiem, kurus ar Čaniem saistīja laulības saites, nevis asinsradniecība, arī vēstnieka Malaizijā sievai, dzīvība taupīta. Viņi kopā ar savām pirmslaulību ģimenēm nosūtīti uz nomaļiem ciematiem.

"Čana radinieku nošaušana nozīmē, ka par viņu nedrīkst palikt nekādas liecības," sacīja avots. "Čana Sonthēka cilvēku tīrīšana notiek plašā mērogā - sākot ar radiniekiem un beidzot ar zema ranga amatpersonām."

Līdz brīdim, kad viņš krita jaunā diktatora nežēlastībā, Čans Ziemeļkorejas hierarhijā ieņēma otro vietu. Viņš bija jaunā līdera reģentu padomes priekšsēdētājs.

Atbilstoši ekspertu vērtējumam Čans nelaiķa līdera Kima Čenira slimības laikā un pēc viņa nāves faktiski pārvaldījis izolēto komunistu valsti. Čans bija precējies ar Kima Čenira māsu Kimu Gjonhi.

Komentāri