Divos uzbrukumos Nigērijā nogalināti vairāk nekā 60 cilvēku, Mixnews.lv

Divos uzbrukumos Nigērijā nogalināti vairāk nekā 60 cilvēku (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. janvārī plkst. 21:55

Divos uzbrukumos nemierīgajos Nigērijas ziemeļaustrumos svētdien nogalināti vismaz 67 cilvēki, atsaucoties uz policijas un palīdzības dienestu sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

Vismaz 45 cilvēki zaudējuši dzīvību un 26 ievainoti uzbrukumā kādā tirgū Borno pavalstī, ko, domājams, sarīkojuši islāmistu grupējuma "Boko Haram" kaujinieki. Kā norādījis pavalsts policijas komisārs Lavans Tanko, galīgais upuru skaits var izrādīties lielāks. Pēc viņa teiktā, lai gan štatā kopš maija ieviests ārkārtējais stāvoklis, drošības spēki nespēj novērst šādus uzbrukumus.

Kā stāstījuši aculiecinieki, agrā pēcpusdienā pie tirgus piebraukusi apvidus automašīna, no kuras vairāki bruņoti vīrieši atklājuši uguni un vēlāk uzspridzinājuši pašdarinātu spridzekli. Tanko sacījis, ka ziņas par sprādzienu nevar apstiprināt, bet uz notikuma vietu nosūtīti sapieri, lai pārbaudītu, vai tur nav nesprāgušu spridzekļu.

Otrs uzbrukums svētdien noticis kaimiņos esošajā Adamavas štatā, kur bruņoti cilvēki apšaudījuši katoļu baznīcu un pielaiduši uguni mājām. Pēc ziņām no diviem oficiāliem avotiem, tur kopumā gājuši bojā vismaz 22 cilvēki, bet sīkāku ziņu par notikušo nav.

Ārkārtējais stāvoklis kopš pagājušā pavasara noteikts arī Adamavā, tomēr kopumā situācija tur bijusi mierīgāka nekā Borno pavalstī, kas atrodas tālāk uz ziemeļiem.

"Boko Haram", kuras nosaukums tulkojams kā "Rietumu izglītība ir aizliegta", iestājas par islāma valsts dibināšanu Nigērijas ziemeļdaļā, kuru apdzīvo galvenokārt musulmaņi. Valsts dienvidos vairums iedzīvotāju ir kristieši, tomēr abos reģionos ir arī ievērojamas reliģiskās minoritātes.

Kopumā kopš 2009.gada, kad "Boko Haram" sarīkoja bruņotu sacelšanos, kuru gan ātri apspieda armija, islāmistu ekstrēmistu izraisītā vardarbība prasījusi vairāk nekā 3600 cilvēku dzīvību.

Komentāri 2
Mariopirms 5 gadiem
Oho. Labi, ka esmu prom no Nigērijas.
Krustspirms 5 gadiem
Nesodita kristiesu iznicinasana!
Un nekadas lidzjutibas no citiem kristiesiem, jo apkauj tak negeri negerus.