Janukovičs atkal tiekas ar opozīcijas līderiem, Mixnews.lv

Janukovičs atkal tiekas ar opozīcijas līderiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. janvārī plkst. 20:44

Centienos atrisināt valsti pārņēmušo krīzi Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pirmdien tikās iepriekš neizziņotā sanāksmē ar trim opozīcijas līderiem, atsaucoties uz prezidenta biroja sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

Janukovičs, kā arī viņa vecākie padomdevēji tikās ar partijas "UDAR" līderi Vitāliju Kļičko, partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") parlamenta frakcijas priekšsēdētāju Arsēniju Jaceņuku un partijas "Svoboda" līderi Oļegu Tjagņiboku.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību. Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti.

Protestētāju grupas Kijevā ieņēmušas vairākas ministriju ēkas un uzbrukušas administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Tikmēr Ukrainas ārlietu ministrs Leonīds Kožara pirmdien žurnālistiem apliecināja, ka patlaban nav plānu izsludināt ārkārtas stāvokli.

"Šodien mēs neapsveram ārkārtas situācijas izsludināšanas iespēju. Patlaban šāds solis nav darba kārtībā," sacīja ministrs.

Viņš pauda cerību, ka parlaments jau otrdien pieņems svarīgākos likumu grozījumus, lai mazinātu krīzi.

Nemieri Ukrainā. Kurš kontrolē reģionus?

фото

Foto: facebook.com/Sergii Gorbachov

Komentāri