Lietuvas parlamenta vicespīkers aicina atjaunot sarunas par bezvīzu režīmu ar Kaļiņingradas apgabalu, Mixnews.lv

Lietuvas parlamenta vicespīkers aicina atjaunot sarunas par bezvīzu režīmu ar Kaļiņingradas apgabalu

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. janvārī plkst. 21:16

Lietuvas parlamenta vicespīkers Kests Komskis aicinājis atjaunot sarunas par bezvīzu režīmu ar Krievijas Kaļiņingradas apgabalu, ziņo LETA.

Komskis vērsies pie Lietuvas premjerministra Aļģirda Butkeviča ar lūgumu izvērtēt visas iespējas atsākt sarunas un parakstīt divpusēju vienošanos ar Krieviju.

Kā atgādina portāls "15min.lt", 2010.gadā Lietuva un Krievija atbilstoši Eiropas Savienības regulai bija saskaņojušas vienošanos par tā dēvēto vietējās pierobežas satiksmes joslu, kurā paredzēti ceļošanas atvieglojumi pierobežas iedzīvotājiem 30 līdz 50 kilometru platā joslā gar robežu. Tomēr šis dokuments tā arī netika parakstīts.

Lietuvas Ārlietu ministrija informējusi Komski, ka Lietuva piedāvājusi Krievijai atjaunot sarunas saskaņā ar ES tiesību normām un paplašināt vienošanās darbības teritoriju, ietverot Lietuvas administratīvās vienības, taču Krievijas puses pārstāvji tam pagaidām nav piekrituši.

Komskis uzskata, ka labumu no vienošanās izjustu visi, jo uz Lietuvu dotos lielāks skaits Kaļiņingradas iedzīvotāju, tiktu noslēgts vairāk biznesa vienošanos un attīstītos pakalpojumu sektors. Pēc viņa teiktā, Tauraģe ir viena no svarīgākajām Lietuvas tranzīta pilsētām.

Pagājušajā gadā šajā sektorā reģistrētas 33 jaunas kompānijas, bet pašlaik reģionā darbojas 200 uzņēmumi. Vicespīkers norādījis, ka šis reģions ir īpašs ar to, ka tas robežojas ar Kaļiņingradu.

"Šāda izaugsme tikai vēlreiz pierāda, ka ar Kaļiņingradas apgabalu ir saistīta ne tikai lielākā daļa biznesa vienošanos, bet arī pakalpojumi (..). Uzņēmēji sagaida, ka reģions atveseļosies, tiklīdz tiks ieviests bezvīzu režīms," norādījis Komskis.

Seima vicespīkers uzskata, ka attiecīga vienošanās starp Krieviju un Poliju nesusi neapšaubāmu ekonomisko labumu Polijai. Viņš atgādinājis, ka tās noslēgšana kļuva iespējama, pieņemot īpašu Eiropas Parlamenta un Padomes regulu, kas nosaka, ka par pierobežu uzskatāms viss Kaļiņingradas apgabals, kamēr saskaņā ar iepriekšminēto robežjoslas platumu uz nelielu teritoriju apgabala centrā šis statuss nebūtu attiecināms. Atbilstīgi paplašināta arī Polijas pierobežas teritorija, pārsniedzot minēto 50 kilometru joslu.

Kā uzsvērts Lietuvas Ārlietu ministrijas interneta vietnē, Lietuvas teritorijā vietējās pierobežas satiksmes režīms varētu tikt attiecināts uz 30 līdz 50 kilometru platu joslu un Lietuva jau ne vienreiz vien izteikusi Krievijai gatavību atsākt sarunas šajā apjomā.

Komentāri