Mladičs nosoda Hāgas sātanisko tiesu, Mixnews.lv

Mladičs nosoda Hāgas sātanisko tiesu (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. janvārī plkst. 15:16

Bijušais Bosnijas serbu armijas komandieris Ratko Mladičs, kurš piespiests liecināt sava politiskā līdzgaitnieka Radovana Karadžiča prāvā, nodēvējis Hāgas tribunālu par "sātanisku tiesu", ziņo LETA-AFP.

"Es neatzīstu šo naida tiesu. Tā ir sātaniska tiesa," ANO Starptautiskajā kriminālnoziegumu tribunālā bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) paziņoja Mladičs.

Pēc tam Mladičs nodeva zvērestu un palūdza apsargiem atnest viņam viņa mākslīgos zobus, lai viņš varētu skaidrāk izteikties. Mladiča lūgums izraisīja smieklus tiesas zālē un aizkavēja tiesas darbu uz 20 minūtēm, kamēr tika atrasti prasītie zobi.

Mladičs un Karadžičs abi ir apsūdzēti genocīdā, kara noziegumos un noziegumus pret cilvēci saistībā ar viņu lomu Bosnijas 1992.-1995.gada karā, kurā gāja bojā 100 000 cilvēku.

Karadžičs sagaida, ka Mladičs liecinās, ka "vairākās sarunās un tikšanās reizēs, kas viņam ir bijušas ar apsūdzēto, viņi "nekad nav vienojušies par musulmaņu un horvātu izraidīšanu" no serbu kontrolētajiem apvidiem vai arī to plānojuši", liecina Hāgā tribunāla sniegtā informācija.

Mladičs iepriekš atteicās liecināt Karadžiča prāvā, aizbildinoties ar veselības stāvokli un to, ka viņam pārāk daudz laika jāvelta paša prāvai.

Tomēr tiesneši noraidīja Mladiča argumentus, norādot, ka viņš atrodas unikālā situācijā, lai varētu pastāstīt tiesai, kādu informāciju viņš ir sniedzis apsūdzētajam saistībā ar notikumiem, kuros viņš ir bijis iesaistīts.

Komentāri 1
Dragovičspirms 5 gadiem
Par Mladiču, Karadiču, Vaškeviču un Janukoviču atsauksmi izdzēsa???