Francijas tiesa noraida izraidītās čigānu skolnieces apelācijas prasību, Mixnews.lv

Francijas tiesa noraida izraidītās čigānu skolnieces apelācijas prasību

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. janvārī plkst. 16:59

Francijas tiesa otrdien noraidīja no valsts izraidītās čigānu ģimenes prasību atļaut viņiem uzturēties Francijā, ziņo LETA-AFP.

Bezansonas tiesa atzina, ka iepriekšējās instances lēmums, ar kuru tika atstāta spēkā 15 gadus vecās čigānu skolnieces Leonardas Dibrani, viņas vecāku un sešu brāļu un māsu izraidīšana uz Kosovu, bijis pamatots.

Dibrani vēl var pārsūdzēt tiesas spriedumu.

фото

Leonardas deportācija Francijas sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi, jo meitene tika aizvesta skolas ekskursijas laikā.

Iepriekšējā tiesu instance 7.janvārī atzina, ka lēmums izraidīt šo ģimeni bija pamatots, jo tā nav mēģinājusi iekļauties Francijas sabiedrībā. Tiesa atzina, ka Leonardas tēvs Rešats nav pietiekami aktīvi centies atrast darbu, bet viņas māte nepārvalda franču valodu.

фото

Leonardas gadījumu sarežģīja atklātībā nonākusī informācija, ka meitenes tēvs bija melojis par ģimenes patieso izcelsmes valsti, lai būtu labākas izredzes Francijā iegūt patvērumu. Rešats bija paziņojis, ka visa ģimene nākusi no Kosovas, taču patiesībā izrādījis, ka viņa sieva un seši no septiņiem bērniem dzimuši Itālijā, no kurienes ģimene 2009.gadā nelikumīgi iekļuvusi Francijā.

Turklāt cerībā iegūt uzturēšanās atļauju Francijā Rešats iesniedzis viltotu laulības apliecību.

фото

Pēc ģimenes deportēšanas Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka meitene var atgriezties, tiesa, bez vecākiem. Meitene šo piedāvājumu noraidīja, skaidrojot, ka vēlas atgriezties kopā ar visu ģimeni.

Šīs lietas oficiālajā izmeklēšanā tika apstiprināts, ka ģimenes deportēšana bijusi likumīga.

Komentāri