ES un Krievija turpinās runāt par Austrumu partnerību, Krievija vēlas brīvu tirdzniecību starp ES un Eirāzijas ES, Mixnews.lv

ES un Krievija turpinās runāt par Austrumu partnerību, Krievija vēlas brīvu tirdzniecību starp ES un Eirāzijas ES

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. janvārī plkst. 21:25

Otrdien Briselē notikušajā Eiropas Savienības (ES) un Krievijas samitā Maskava un Brisele vienojušās turpināt konsultācijas ekspertu līmenī par Austrumu partnerības programmas īstenošanu, paziņoja Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs, ziņo LETA-RIA NOVOSTI.

"Ir iespējami dažādi traktējumi un nesapratne attiecībā uz ES asociācijas līgumu. Tāpēc mēs vienojāmies divpusējā kārtībā ekspertu līmenī turpināt konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar asociācijas līgumu Austrumu partnerības ietvaros," pēc sarunu noslēguma pavēstīja Rompejs.

Savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka Krievija piedāvājusi ES vadībai izveidot brīvās tirdzniecības zonu starp Eirāzijas ekonomisko savienību - Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu - un ES.

Viņš norādījis, ka ir nepieciešams uzsākt "atbilstošu dialogu ekspertu līmenī".

Eirāzijas savienība tiks izveidota 2015.gada 1.janvārī. Patlaban šo trīs valstu ekonomiskā integrācija tiek īstenota Muitas savienības ietvaros, kas pilnā apjomā darbojas kopš 2012.gada vidus.

Atbilstoši parakstītajiem līgumiem Eirāzijas savienībā paredzēta ciešāka sadarbība, nekā tā patlaban ir Muitas savienība.

Cita starpā ir jāizveido vienota tarifu sistēma, vienoti tehniskie reglamenti, ir jāharmonizē darba un migrācijas likumdošana. Nākotnē puses plāno ieviest kopīgu valūtu.

Vladimirs Putins arī pavēstījis, ka Krievija neiejauksies Ukrainas iekšējās lietās.

Vienlaikus Putins norādīja, ka Krievijas piešķirtais kredīts un gāzes cenas samazināšana Ukrainai ir domāts tautas, nevis valdības atbalstam un Maskava nerosinās noslēgto vienošanos laušanu, ja pie varas Ukrainā nokļūs opozīcija.

Komentāri