ES militāro misiju CĀR vadīs franču ģenerālis, Mixnews.lv

ES militāro misiju CĀR vadīs franču ģenerālis (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. janvārī plkst. 22:50

Francijas ģenerālmajors Filips Pontē otrdien iecelts par Eiropas Savienības (ES) militārās operācijas Centrālāfrikas Republikā (CĀR) vadītāju, ziņo LETA-AFP.

Viņš sācis ES CĀR militārās misijas (EUFOR RCA) operāciju plānošanu pēc tam, kad ANO Drošības padome otrdien pieņēma rezolūciju, kurā ES kontingentam atļauts "pielietot visu nepieciešamo spēku", lai aizsargātu civilistus konfliktu plosītajā valstī.

ES ārlietu ministri 20.janvārī vienojās nosūtīt 1000 karavīru, lai palīdzētu stabilizēt CĀR. Tā ir bloka pirmā lielā militārā misija pēc sešu gadu pārtraukuma.

Operācijas mērķis ir garantēt drošus apstākļus CĀR galvaspilsētas Bangi apkaimē. Tā varētu ilgt līdz sešiem mēnešiem.

ES militārā misija sniegs atbalstu franču un afrikāņu miera uzturētājiem. Perspektīvā tā varētu tikt nodota Āfrikas Savienībai.

Francijas sūtnis ANO Žerārs Aro otrdien sacīja, ka Drošības padomes rezolūcija par ES militāro misiju ir "jauns posms" centienos palīdzēt CĀR izkļūt no konflikta, kurā dzīvību zaudējuši tūkstošiem cilvēku un kura dēļ savas mājas bijuši spiesti pamest vairāk nekā 900 000.

"Abu kopienu starpā pastāv neticami liels aizvainojums un naids," sacīja diplomāts, runājot par konfliktu kristiešu un musulmaņu starpā, vienlaikus tomēr norādot - ir manāmas zīmes, ka stāvoklis uzlabojas.

ANO uzskata, ka tās militārajā misijā CĀR būtu vajadzīgi vismaz 10 000 karavīru, sacīja Aro.

Sagaidāms, ka Āfrikas Savienības misijā, kas jau tagad ir izvietota CĀR, karavīru skaits sasniegs 6000. Tomēr Aro žurnālistiem sacīja, ka šis skaitlis "tagad tiek uzskatīts par pārāk mazu, jo, atklāti sakot, situācija ir ļoti, ļoti šausmīga, bet valsts ir milzīga. [ANO] sekretariāts patiesībā uzskata, ka nepieciešami ir vismaz 10 000 karavīru".

Komentāri 1
Olalaapirms 5 gadiem
Liekuligie varzedaji vareja laut, lai islamisti pavisam izkauj kristiesus, nevis iejaukties tad, kad kristiesi pasi ir gatavi dot tumsonam pretsparu.
Tukstosiem kristiesu liku, bet muhameda suniem vel aizvainojums.