Ukrainas parlamentā reģistrēts likumprojekts par protestētāju atbrīvošanu no atbildības, Mixnews.lv

Ukrainas parlamentā reģistrēts likumprojekts par protestētāju atbrīvošanu no atbildības

фото

Pasaulē | 2014. gada 29. janvārī plkst. 13:11

Ukrainas parlamentā reģistrēts likumprojekts, kurā paredzēts no atbildības atbrīvot protesta akciju dalībniekus. Tiesa gan, šī norma netiks attiecināta uz personām, kas pastrādājušas īpaši smagus noziegumus, ziņo LETA-KORRESPONDENT.NET.

Atbilstoši dokumenta autoru iecerei likums varētu stāties spēkā pēc tam, kad protestētāji būs atbrīvojuši ieņemtās ēkas un būs likvidētas pilsētu ielās saslietās barikādes.

Parlamentā trešdien ar numuru 4021-1 reģistrēts likumprojekts par negatīvu seku novēršanu, kā arī personu vajāšanas un sodīšanas nepieļaujamību saistībā ar notikumiem mierīgu sapulču norises laikā.

Tā autori ir valdošās Reģionu partijas frakcijas deputāti Dmitrijs Špenovs un Vitālijs Žuravskis. Parlamentam likumprojekts būtu jāizskata jau trešdien, apliecināja Špenova pārstāvji.

"No kriminālās un administratīvās atbildības tiks atbrīvotas personas, kas tiek turētas aizdomās vai apsūdzētas par noziegumiem, kas pastrādāti mītiņu gaitā, izņemot tos, kas tiek turēti aizdomās par slepkavībām, cilvēku nolaupīšanu, žurnālistu daba traucēšanu un citiem smagiem noziegumiem," dokumenta būtību skaidroja Špenovs.

Likums gan stātos spēkā tikai pēc tam, kad protestētāji būs atbrīvojuši ieņemtās ēkas, atbloķējuši ielas un demontējuši protestu akciju gaitā saslietās barikādes.

Viņš arī norādīja, ka nelikumīgās militarizētās vienības ir jāizformē, bet ieroči un sprāgstvielas, ja tādas protestētāju rīcībā ir akciju norises vietās, brīvprātīgi ir jānodod likumsargiem.

Kā zināms, trešdien parlamentam ārkārtas sēdē ir jāizskata likumprojekts par masu protesta akciju dalībnieku amnestēšanu.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar ES.

Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti.

Protestētāju grupas Kijevā ieņēmušas vairākas ministriju ēkas un uzbrukušas administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Komentāri