Medijs: Kijevā ministrijas ēkā izraisījusies apšaude, Mixnews.lv

Medijs: Kijevā ministrijas ēkā izraisījusies apšaude

фото

Pasaulē | 2014. gada 29. janvārī plkst. 14:08

Kijevā trešdien sadursmēs opozicionāru ieņemtajā Agrārās politikas ēkā ievainoti seši cilvēki, vēsta ziņu aģentūra "Interfax", atsaucoties uz notikumu aculieciniekiem, ziņo LETA.

Cietušie sašauti ar gumijas lodēm. Viņus aizvedušas ātrās palīdzības automašīnas.

Oficiālas informācijas par cietušo skaitu pagaidām nav.

Maidana un kustības "Kopīgā lieta" ("Spiļna sprava") aktīvisti sarunu ceļā panākuši vienošanos, ka "Kopīgās lietas" aktīvisti pametīs ministrijas ēku.

"Kopīgās lietas" aktīvisti tagad pamet ēku, vēsta "Interfax" korespondents.

Iepriekš tika ziņots, ka Maidana aktīvisti trešdien no rīta mēģinājuši atbrīvot ministrijas ēku, kuru piektdien bija ieņēmuši "Kopīgās lietas" pārstāvji.

Izdevums "Aif.ua" vēstīja, ka trešdien ministrijas ēkā esot bijuši dzirdami šāvieni. Tika ziņots, ka notiekot mēģinājums no ēkas padzīt kustības "Kopīgā lieta" aktīvistus, kas to piektdien ieņēma. Kas tieši piedalās pretējā pusē, pagaidām nav skaidrs. Ministrijas telpās notiek apšaude, lido granātas.

Cilvēki, kuri mēģināja iekļūt ēkā, paziņojuši, ka viņiem ir deputātu pilnvarojums, lai atbrīvotu namu. Nav izdevies noskaidrot, kas šo pilnvarojumu izdevis, jo uzbrucējus no ēkas piektā stāva sāka apliet ar ūdeni.

Vēlāk izdevās uzzināt, ka ministrijas ēku triecienā mēģinājuši ieņemt tā dēvētās "Svjatoslava sotņas" kaujinieki.

Atbilstoši viņu teiktajam pastāvot vienošanās par ēkas atbrīvošanu apmaiņā pret arestēto demonstrantu grupas atbrīvošanu.

"Kopīgās lietas" aktīvistiem nekas neesot zināms par vienošanos, kuru ir panākusi Maidana aizsardzības komiteja un partija "Svoboda" ("Brīvība") no vienas puses un valsts vara no otras, norādīja "Aif.ua" korespondents.

Ap pl.11:50 (pēc vietējā un Latvijas laika) no ēkas sāka izvest ievainotos "Kopīgās lietas" aktīvistus. Grīdas ēkā ir nolietas ar ūdeni. Žurnālisti tajā netiek ielaisti.

Agrārās politikas ministrija atrodas Kreščatika ielā, 100 metru attālumā no Neatkarības laukuma.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad prezidents Viktors Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES).

Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti.

Protestētāju grupas Kijevā ieņēmušas vairākas ministriju ēkas un uzbrukušas administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Trešdien demisionēja Ukrainas valdība.

Komentāri