Dānijas valdība turpinās darbu, Mixnews.lv

Dānijas valdība turpinās darbu

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. janvārī plkst. 16:19

Ceturtdien kreisi centrisko Dānijas valdību pametusi Sociālistiskā tautas partija, raisot bažas par valdības krišanu, tomēr tā turpinās darbu kā mazākuma valdība, ziņo LETA-AFP.

Par valdošās koalīcijas sabrukuma iemeslu kalpojusi pretrunīgi vērtētā valsts kontrolētā enerģētikas uzņēmuma "DONG Energy" akciju pārdošana.

Partijas līdere Anete Vilhelmsena, kas ieņēma sociālo lietu un integrācijas ministra amatu, preses konferencē arī paziņoja, ka abus amatus atstāj. Tomēr partija varētu turpināt atbalstīt premjerministres Helles Torningas-Šmitas valdību parlamentā.

Torninga-Šmita preses konferencē paziņoja, ka nav vajadzības izsludināt vēlēšanas un ka viņas mazākuma valdība drīzumā iepazīstinās ar jauno kabineta sastāvu.

"Tas ir tas pats parlaments, kas vakar, tad kāpēc mums vajadzētu vēlēšanas," sacīja premjerministre. "Tas ko mēs darām, ievērojami atšķiras no tā, ko darītu labējā spārna valdība."

Pagājušā gada oktobrī Dānija paziņoja par 19% "DONG Energy" akciju pārdošanu ASV investīciju bankai "Goldman Sachs", kas par akcijām piekrita samaksāt astoņus miljardus kronu (1,1 miljardu eiro). Pēc darījuma īstenošanas Dānijas valsts īpašumā paliktu aptuveni 60% "DONG Energy" akciju.

Valdības plāns pārdot uzņēmuma akcija izsauca plašu sabiedrības neapmierinātību, 185 000 iedzīvotāju internetā parakstot petīciju. Dānijas pilsoņi uzskata, ka šī darījuma īstenošana mazinās valsts ietekmi uzņēmumā un var apdraudēt Dānijas kā videi draudzīgas un zaļas valsts pozīcijas.

Komentāri