Irākas Cilvēktiesību ministrijā saņemti ķīlnieki (Papildināts), Mixnews.lv

Irākas Cilvēktiesību ministrijā saņemti ķīlnieki (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. janvārī plkst. 16:40

Papildināta visa ziņa

Bruņoti kaujinieki ceturtdien bija iebrukuši Irākas Cilvēktiesību ministrijas ēkā Bagdādē un saņēmuši gūstā vairākus darbiniekus. Taču Irākas drošības spēkiem izdevās nogalināt uzbrucējus un izbeigt ķīlnieku krīzi, kas ilga vairākas stundas, ziņo LETA-AFP.

Uzbrukumu sāka seši ar pašnāvnieku vestēm bruņoti kaujinieki, cenšoties pie ministrijas vārtiem uzspridzināt mīnētu mikroautobusu. Kad sprādziens neizdevās, viens no uzbrucējiem uzspridzinājās, lai atbrīvotu ceļu pārējiem, bet pie iekšējiem vārdiem uzspridzinājās vēl viens. Atlikušie četri nemiernieki sagrāba gūstekņus.

Drošības spēki bija norobežojuši ministrijas apkaimi. Rajonā atrodas vairākas valdības ēkas, tostarp Transporta ministrijas galvenā ēka. Uzbrukumā dzīvību zaudēja vismaz divi cilvēki, to vidū arī policists, bet vēl astoņi ievainoti.

Atbildību par uzbrukumu neviens grupējums vēl nav uzņēmies, bet sunnītu kaujinieki, kas saistīti ar starptautiskajai teroristiskajai organizācijai "Al Qaeda" tuvu stāvošo grupējumu "Islāma valsts Irākā un Levantē" (ISIL), iepriekš ir veikuši līdzīgus bruņotus uzbrukumus valdības ēkām.

Tikmēr ziņu aģentūras AFP apkopotie dati liecina, ka vardarbībā Irākā šomēnes nogalināti jau vismaz 911 cilvēki. Tas ir trīs reizes vairāk nekā pērnajā janvārī.

Komentāri