Janukovičs: Vara izpildījusi visas saistības, lai atrisinātu krīzi, Mixnews.lv

Janukovičs: Vara izpildījusi visas saistības, lai atrisinātu krīzi (1)

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. janvārī plkst. 18:23

Ukrainas valsts vara ir izpildījusi visas saistības, kuras tā bija uzņēmusies, lai panāktu krīzes noregulējumu, tomēr opozīcija turpina situācijas eskalāciju, atsaucoties uz prezidenta Viktora Janukoviča paziņojumu, informē LETA-KORRESPONDENT.NET.

"Visus pienākumus, kurus valsts vara uzņēmās, mēs esam izpildījuši. Cita starpā parlaments pieņēma likumu par amnestiju, kas protestu dalībniekiem garantē brīvību un to personu atbrīvošanu, kas tika aizturētas konfliktu laikā." "Tomēr opozīcija turpina situācijas eskalāciju, aicina cilvēkus stāvēt salā dažu līderu politisko ambīciju dēļ. Uzskatu, ka tas nav pareizi," teikts Janukoviča vēstījumā Ukrainas pilsoņiem, kas ceturtdien publicēts prezidenta mājaslapā.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad prezidents Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti. Protestētāju grupas Kijevā ieņēma vairākas ministriju ēkas un uzbruka administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Nekārtību rezultātā cietuši vairāki simti cilvēku kā likumsargu, tā protestētāju rindās. Protestētāji pieprasa varas maiņu. Likumsargi vairākkārt norādījuši, ka nekārtību gaitā uzdarbojas radikāļi.

Lai panāktu krīzes atrisinājumu, demisionējis premjerministrs Mikola Azarovs. Parlaments trešdien vakarā pieņēma likumu par protestētāju amnestiju, tiesa, ar nosacījumu, ka tiek atbrīvotas protestētāju ieņemtās administrācijas ēkas un ielas.

Centienos panākt krīzes noregulējumu notikušas vairākas prezidenta un opozīcijas līderu sarunu kārtas.

Komentāri 1
Hihipirms 5 gadiem
Ka var but atrisinatas, ja Janukovics nav atkapies?