ASV valdība pieprasīs nāvessodu Bostonas spridzinātājam, Mixnews.lv

ASV valdība pieprasīs nāvessodu Bostonas spridzinātājam

фото

Pasaulē | 2014. gada 31. janvārī plkst. 08:51

ASV valdība pieprasīs nāvessodu Bostonas maratona terorakta sarīkošanā apsūdzētajam čečenu izcelsmes imigrantam Džoharam Carnajevam, paziņojis ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders, ziņo LETA-AFP.

Holders norādīja, ka šādu lēmumu pamudinājis pieņemt pastrādātā nozieguma raksturs un rezultātā nodarītais ļaunums.

Pagājušā gada 15.aprīlī pie Bostonas maratona finiša līnijas notika divi sprādzieni, kuros tika nogalināti trīs cilvēki - divas jaunas sievietes un astoņgadīgs puika - un vēl 264 cilvēki tika ievainoti.

Pēc maratonā uzņemto daudzo foto un videomateriālu rūpīgas caurskatīšanas un aculiecinieku ziņojumiem izmeklētāji atklājuši, ka sprādzienu sarīkoja čečenu izcelsmes brāļi - 26 gadus vecais Tamerlans Carnajevs un 20 gadus vecais Džohars Carnajevs, kuru vajāšana un aizturēšana izvērtās diennakti ilgā apjomīgā un asiņainā drošības operācijā, kurā Tamerlans guva nāvējošus ievainojumus, bet Džohars ar šautām brūcēm kājā un kaklā smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā.

10.jūlijā Džohars Carnajevs stājās tiesas priekšā, kur viņam tika nolasītas apsūdzības 30 punktos, no kuriem lielākā daļa paredz nāvessodu.

Starp apsūdzībām ietilpst masu iznīcināšanas ieroča izmantošana un nonāvēšana ar spridzināšanu sabiedriskā vietā.

Carnajevs tiesā noliedza savu vainu visās viņam uzrādītajās apsūdzībās.

Komentāri