Ukrainas armija mudina Janukoviču steidzami atrisināt krīzi, Mixnews.lv

Ukrainas armija mudina Janukoviču steidzami atrisināt krīzi

фото

Pasaulē | 2014. gada 31. janvārī plkst. 13:37

Ukrainas armija piektdien mudināja prezidentu Viktoru Janukoviču steidzami atrisināt samilzušo politisko krīzi, ziņo LETA-AFP.

"Izklāstot savu pilsonisko nostāju, karavīri un Ukrainas bruņoto spēku darbinieki aicināja virspavēlnieku spert steidzamus soļus pašreizējo tiesību normu robežās ar mērķi stabilizēt situāciju valstī un sabiedrībā panākt vienprātību," teikts Aizsardzības ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Janukovičs ir Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks.

"Bruņoto spēku karavīri un darbinieki par nepieņemamu uzskata valsts institūciju sagrābšanu, liedzot valsts un vietējo varasiestāžu pārstāvjiem veikt savus pienākumus," teikts paziņojumā, kurā brīdināts, ka "turpmāka konflikta eskalācija apdraudētu valsts teritoriālo integritāti".

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti. Protestētāju grupas Kijevā ieņēma vairākas ministriju ēkas un uzbruka administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Nekārtību rezultātā cietuši vairāki simti cilvēku kā likumsargu, tā protestētāju rindās. Protestētāji pieprasa varas maiņu. Likumsargi vairākkārt norādījuši, ka nekārtību gaitā uzdarbojas radikāļi.

Lai panāktu krīzes atrisinājumu, demisionējis premjerministrs Mikola Azarovs. Parlaments trešdien vakarā pieņēma likumu par protestētāju amnestiju, tiesa, ar nosacījumu, ka tiek atbrīvotas protestētāju ieņemtās administrācijas ēkas un ielas. Opozīcija iestājas pret šo likumu, jo uzskata, ka cilvēki ir jāamnestē bez nosacījumu izvirzīšanas.

Cenšoties panākt krīzes noregulējumu, notikušas vairākas prezidenta un opozīcijas līderu sarunu kārtas.

Komentāri