Nīderlandē 690 tonnās liellopu gaļas konstatēts zirga DNS, Mixnews.lv

Nīderlandē 690 tonnās liellopu gaļas konstatēts zirga DNS

фото

Pasaulē | 2014. gada 31. janvārī plkst. 15:33

Nīderlandes atbildīgie dienesti apturējuši 690 tonnu gaļas izplatīšanu no lopkautuves Gelderlandē, jo pārbaudēs liellopu gaļas produktos atklāts zirga DNS, trešdien paziņojis Nīderlandes pārtikas drošības dienests NVWA, ziņo LETA-AFP.

"Kriminālizmeklēšanas laikā (..) četros liellopu gaļas paraugos no lopkautuves tika atklāts zirga DNS," teikts NVWA paziņojumā.

Izmeklēšanā arī atklāts, ka lopkautuve un ar to saistītais vairumtirgotājs iepirkuši vairāk zirgu, nekā ir nokauti saskaņā ar dokumentiem.

"Visa gaļa, apmēram 690 tonnas, kas glabājas lopkautuves saldētavās, ir nobloķēta, kamēr viņi neuzrādīs tās izcelsmi," informēja NVWA, kas devusi uzņēmumam laiku līdz pirmdienai, lai izpildītu prasības.

Mediji vēsta, ka runa ir par uzņēmumu "Van Hattem Vlees".

Jau vēstīts, ka Eiropu pērn pāršalca tā dēvētais zirga gaļas skandāls, kad atklājās, ka miljonos produktu, kas bija marķēti kā liellopu gaļas izstrādājumi, sastāvā ir arī zirga gaļa.

Dažās Eiropas valstīs zirga gaļa netiek lietota uzturā, savukārt citās, tostarp Beļģijā, Francijā, Spānijā un Itālijā, zirga gaļa tiek plaši patērēta.

Komentāri