Indonēzijā Sinabungas vulkāna jaunā izvirdumā gājuši bojā četrpadsmit cilvēki (Papildināts), Mixnews.lv

Indonēzijā Sinabungas vulkāna jaunā izvirdumā gājuši bojā četrpadsmit cilvēki (Papildināts)

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. februārī plkst. 21:32

Četrpadsmit cilvēki gājuši bojā, pēkšņi atkal pastiprināti aktivizējoties Indonēzijas Sinabungas vulkānam, ziņo BBC.

Vulkānisko pelnu stabs pacējies teju divu kilometru augstumā. Bojāgājušo vidū ir skolnieku grupa, kura uz šo rajonu bija devusies ekskursijā, ziņo Purvo Nugroho glābšanas dienesti. Tiek pieļauts, ka viņi gāja bojā karsto pelnu mākonī, kurus izverda vulkāns.

фото

Sumatras salas ziemeļos esošais Sinabungas vulkāns bijis aktīvs pēdējos mēnešus, taču no janvāra vidus sāka izrādīt aktivitātes samazināšanās pazīmes, ziņo LETA-AFP.

Taču sestdienas rītā tas izvirda atkal, izmetot nokaitētus akmeņus un pelnus 2000 metru augstumā un noklājot apkārtni ar pelēkiem pelniem.

Jāpiebilst, ka šis izvirdums notika dienu pēc kad, kad atļauju atgriezties mājās bija saņēmuši 14 000 cilvēku, kuri bija spiesti doties prom janvāra sākumā.

фото

Astoņi bojāgājušie tika atrasti ciemā netālu no kalna, tostarp četri vidusskolas skolēni, kuri bija devušies ceļojumā uz vulkānu.

Vulkāna dēļ savas mājas bijuši spiesti pamest aptuveni 30 000 cilvēku.

Vietējās amatpersonas ziņo, ka daudzi cilvēki, kuri izvirduma dēļ bijuši spiesti pamest savas mājas, nejūtas labi. Daudzi ir saslimuši, viņus moka klepus, trūkst tīra ūdens.

Sinabungas vulkāns atdzīvojās septembrī, kad pirmo reizi kopš 2010.gada izmeta gaisā akmeņus un karstus pelnus. Pirms tam vulkāns klusēja aptuveni 400 gadus.

Indonēzija atrodas pie tā dēvētā Klusā okeāna Uguns loka, kur saskaras kontinentālās plātnes, tāpēc zemestrīces un vulkānu izvirdumi tur notiek bieži.

Komentāri