Ortodoksālie ebreji Izraēlas premjera dēlam pārmet attiecības ar norvēģieti, Mixnews.lv

Ortodoksālie ebreji Izraēlas premjera dēlam pārmet attiecības ar norvēģieti

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. februārī plkst. 15:36

Izraēlā izcēlies skaļš skandāls, kura centrā ir valsts premjerministra Benjamina Netanjahu dēls Jairs Netanjahu. Iemesls - Jaira attiecības ar norvēģu jaunieti, par kurām valsts iedzīvotāji uzzināja no neskaitāmām vietējās preses publikācijām, raksta bbc.co.uk.

Īpaši politiķus un reliģiozo partiju pārstāvjus satriecis fakts, ka Netanjahu jaunākā mīļotā sieviete nav ebrejiete. Pēc jūdu likumiem šādas attiecības ir kategoriski aizliegtas.

Dēlu aizstāvēt nācās tēvam, kurš paziņoja, ka ciena Jaira izvēli un ka tā ir viņa privātā lieta.

фото

Taču šie paskaidrojumi nekādi nemazināja kritiku, savukārt lielākie ortodoksālie plašsaziņas līdzekļi pat veltīja šim notikumam pirmās lapas.

Par pirmavotu, kas ziņoja par romantisko savienību, tiek uzskatīta norvēģu avīze "Dagen". Nedēļas sākumā tā ziņoja, ka izraēlas premjera dēls satiekas ar Norvēģijas pilsoni Sandru Leikangeru (25). Pēc raksta autora teiktā, jaunieši esot iepazinušies Starpdisciplinārajā centrā Herclijā, netālu no Telavivas. Izraēlā Sandra apguva vizuālās komunikācijas metodes.

Avīze arī ziņoja, ka pagājušās nedēļas nogalē Benjamins Netanjahu un viņa sieva bija paņēmuši līdzi Jairu un Sandru uz Davosā notiekošo ekonomikas forumu. Pēc tam jaunieši aizlidoja uz Norvēģiju.

фото

"Ja norvēģu avīze ir publicējusi patiesību, tad tas vairs nav privātas izvēles jautājums, jo runa ir par Ebreju valsts simboliem, pie tiem pieder arī premjera ģimene," paziņoja reliģiozās partijas līderis Arje Derijs. Derijam piebalsoja teju visi valsts ortodoksālie plašsaziņas lidzekļi.

"Ir bīstamība, ka Jairs Netanjahu jau vairākus mēnešus ir ceļā uz pilnu asimilāciju un attiecību saraušanu ar ebreju tautu. Diemžēl tas notiek ar premjerministra dēlu," uzskata Israēls Frīdmans, ultraortodoksālās avīzes "Jated Nehman" galvenais redaktors.

Pēc viņa domām, Izraēlas varas iestādēm ir jāpārtrauc runāt par ebreju asimilāciju ASV, ja spilgts šādas asimilācijas piemērs ir premjerministra dēls.

Jairs Netanjahu atbildi parādā nepalika. Nepievēršot īpašu uzmanību sabiedrības kritiskajai nostājai, viņš savā "Facebook" profilā publicēja iemīļotās norvēģietes fotogrāfiju.

Jāpiebilst, ja Jairs jau līdz šim bija iesaistīts līdzīgos notikumos. Decembra beigās viņa draudzene sociālajā tīklā "Facebook" publicēja foto, kurā viņš bija redzams ar Ziemassvētku vecīša cepuri galvā un eglīti. Jāuzsver, ka kopumā Izraēlas iedzīvotāji negatīvi uztver Ziemassvētku atribūtus, saistot tos ar kristietību.

"Jairs Netanjahu ciemojās pie saviem draugiem - kristīgajiem cionistiem. Mēs lūdzam žurnālistus un visus valsts iedzīvotājus tik nopietni neuztvert jokus un dažādas izklaides," teikts premjerministra kancelejas paziņojumā, kas publicēts 24.janvārī.

Jairs Netanjahu nebūt nav pirmais, kurš saskaras ar šāda veida obstrukciju dēļ attiecībām ar citu ticību pārstāvjiem.

Pirms dažiem gadiem Izraēlā aktīvi tika apspriests topmodeles Bāras Rafaēlas romāns ar Holivudas aktieri Leonardo di Kaprio. Arī toreiz pret šo savienību aktīvi protestēja ortodoksālie ebreji. Līdzīgus nepatīkamus izteikumus nācās uzklausīt arī Izraēlas topmodelei Linorai Abradžilai, kas 1998.gadā ieguva "Mis pasaules" titulu. 2006.gadā Abradžila apprecējās ar Lietuvas basketbola zvaigzni Šarūnu Jasikjaviču, kas laikā no 2003.gada līdz 2005.gadam spēlēja Telavivas "Maccabi". Taču pēc diviem gadiem laulība izjuka.

"Attiecības starp Jairu Netanjahu un "goju" no Norvēģijas ir nekavējoties jāpārtrauc. Ebreji nevar atļauties šādi asimilēti4es, jo tālākā perspektīvā tas ir daudz sliktāk, nekā kari ar kaimiņiem un dabas kataklizmas," uzskata Israēls Frīdmans.

Taču, spriežot pēc Jaira un Benjamina Netanjahu noskaņojuma, par attiecību pārtraukšanu domāts netiek. Tieši pretēji - ja var ticēt norvēģu avīzei, tad pāra attiecības ir nopietnas. Vēl vairāk, Davosā tiekoties ar Norvēģijas premjerministri Ernu Solbergu, Netanjahu pat esot pajokojis, ka nākotnē viņai nāksies pieskatīt viņa dēlu, kurš bieži viesosies Norvēģijā.

Komentāri