Timošenko: ES sankcijas pret Ukrainas varu ir nepieciešamas, Mixnews.lv

Timošenko: ES sankcijas pret Ukrainas varu ir nepieciešamas

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. februārī plkst. 19:42

Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Ukrainas varu šobrīd ir nepieciešamas, jo no tā ir atkarīga mierīgo protestētāju dzīvība un paša protesta liktenis, intervijā Itālijas laikrakstam "Corriere della Sera" paziņojusi ekspremjere Jūlija Timošenko, ziņo LETa-UNIAN.

"Sankcijas ir absolūti nepieciešamas, jo šobrīd sākas katras stundas atskaite, kad vēl var novērst cilvēku dzīvību zaudēšanu tajā cīņā, kuru režīms sāks, lai paliktu pie varas," paziņoja Timošenko.

Viņa norādīja, ka jebkādas sarunas ar prezidentu Viktoru Janukoviču bez sankciju ieviešanas ir veltas, jo Ukrainas vara nekādi nereaģē uz ES diplomātisko spiedienu.

"Tādām sankcijām ir jānodara trieciens diktatoriskā režīma finansiālajam atbalstam un tiem politiķiem, kuri ir atbildīgi par vardarbību pret ukraiņiem. Bez sankcijām nav iespējams sākt īstas sarunas, jo šī vara jau ir nodemonstrējusi savu spēju ignorēt politisko un diplomātisko spiedienu no ārvalstīm," sacīja Timošenko.

Pēc viņas teiktā, visas sarunas starp Janukoviču un opozīciju ir nerezultatīvas, jo Janukovičs necenšas panākt kompromisus, bet gan meklē ceļus sava autoritārā spiediena pastiprināšanai.

Timošenko uzskata, ka ir divi ceļi izejai no pašreizējās situācijas.

"Pirmais ir pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas pēc proporcionālās sistēmas, kas ļaus formēt demokrātisku un proeiropeisku vairākumu. Otrs ir pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas," norādīja Timošenko.

Komentāri