Rostovas pie Donas mērs aicina pilsētniekus pašiem tīrīt sniegu (FOTO), Mixnews.lv

Rostovas pie Donas mērs aicina pilsētniekus pašiem tīrīt sniegu (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 1. februārī plkst. 21:15

Spēcīgo sniegputeņu laikā, kuri šajā nedēļā apgrūtināja dzīvi Rostovas apgabalā Krievijā, Rostovas pie Donas mērs Mihails Černiševs piedāvāja pilsētniekiem pašiem tīrīt sniegu, raksta bbc.co.uk.

фото

Spēcīgie sniegputeņi sākās otrdien un turpinājās līdz pat piektdienai. 30.janvārī gubernators Vasīlijs Golubenvs apgabalā izsludināja ārkārtas stāvokli, uz apgabalu pat atlidoja ārkārtas situāciju ministrs Vladimirs Pučkovs.

фото

28.janvārī sasniga mēneša norma, ar kuru komunālie dienesti netiek galā. Pilsēta un apgabals ir ieputināti, cilvēki sāk izmantot arī suņu pajūgus. Turklāt temperatūra pazeminājās līdz mīnus 30 grādiem, pūta arī spēcīgs vējš, raksta lenta.ru. 31.janvārī uz federālā ceļa M-4 "Don" bija sastrēgumi teju 20 km garumā.

Saskaņā ar varasiestāžu paziņojumiem, situācija normalizējas: ir atjaunota sabiedriskā transporta kustību, sestdienas vakarā tiek plānots atjaunot kustību arī pa federālo ceļu M-4 "Don", kur slikto laika apstākļu dēļ bija izveidojušies daudzu kilometru gari sastrēgumi.

"Pilsētai ir nepieciešama jūsu palīdzība cīņā ar stihiju. Tur, kur tehnika nevar iebraukt, kur komunāli dienesti nespēj tikt galā, palīdzēsim sev paši un palīdzēsim saviem kaimiņiem," paziņoja mērs Černiševs.

фото

"Es vēlētos, lai mērs rāda piemēru vai nu pie pašvadības ēkas, vai arī pie savas mājas," tā vietvaras aicinājumu komentēja Apvienotās pilsoniskās frontes Rostovas nodaļas līderis Boriss Batijs.

фото

Pēc Batija teiktā, pilsētas ielas praktiski netika tīrītas.

"Kad devos mājās, redzēju maizes mašīnu: tā vienkārši stāvēja autobusa pieturā un tirgoja maizi. Cilvēki stāvēja rindā, gaisa temperatūra bija apmēram mīnus 23-25 grādi, bija briesmīgs vējš. Nogāju 500 metrus un reāli apsaldēju ausis. Sabiedriskais transports kursē slikti. Lielie autobusi kursē, taču pietiekami lēnu. Ielas ārpus centra tiek tīrītas vienkārši briesmīgi," uzsvēra Batijs.

Jāpiebilst, ka transporta problēmas Rostovā pie Donas un Taganrogā jau bija izpelnījušās reģiona gubernatora Vasīlija Golubeva kritiku.

фото

Tā, ceturtdien Taganrogā reisā nedevās neviens t.s. "garais" (12m un 18m) tramvajs, trolejbuss vai autobuss.

"Nepārtrauktais sniegs un spēcīgais vējš daļēji paralizēja infrastruktūru un transporta kustību Rostovā pie Donas. lai novērstu stihijas sekas, pilsētā darbojas diennakts operatīvais štābs," teikts apgabala valdības oficiālajā vietnē.

Taču, ja ticēt ziņojumiem sociālajos tīklos, pilsētā un apgabalā trūkst maizes un piena.

фото

"Transports kursē reti, ceļi nav tīrīti. Cilvēki saviem spēkiem, ar lāpstām tīra ceļus, ietves. Ir notīrīti vien daži centrālie ceļi, bet tā visi risinām paši. Mašīnas ir pamestas, jo nav iespēju aizbraukt. Maizes nebija vairākas dienas, veikalu plaukti ir pustukši. Es uz mājām ar kājām skrēju stundu," sarunā bbcrussian.com uzsvēra Rostovas pavāre Viktorija Bikadorova.

фото

Blogeri ziņo, ka ar sniegu nākas cīnīties arī glābšanas dienestu transportam. Pēc dažu avotu ziņotā, lidmašīnām nācās gaidīt pat trīs stundas, lai tās varētu izlaist pasažierus.

фото

Blogos arī ziņo par bojā gājušo uz kāda piepilsētas ceļa, taču oficiāli šī informācija apstiprināta nav.

"Lielākā problēma ir tā, ka nav braucami centrālie ceļi. Cilvēki teju trīs stundas bija iesprostoti sastrēgumos, netika sniegta nekāda palīdzība. Cilvēki palīdz viens otram paši. tiem, kam ir iespējas, vāc ēdienu, ūdeni, degvielu. Veikaliem nebija iespējams piegādāt produktus. Cilvēki nespēja atvērt durvis un leca kupenās," BBC krievu dienestam paziņoja Novošahtinskas kredītspeciāliste Viktorija Demina.

фото

Jāpiebilst, ka trešdien vietnē onlinepetition.ru tika uzsākta parakstu vākšana par Rostovas pie Donas mēra Mihaila Černiševa atkāpšanos.

"Lūdzam pievērst uzmanību tam, ka Rostovas pie Donas pilsētas administrācija katru gadu saskaras ar vienām un tām pašam problēmām, taču dienās, kad intensīvi snieg, speciālā tehnika nav redzama, mav redzami arī tās darba rezultāti," teikts petīcijā.

Foto: no vietnēm "Rostov-gorod. Rostov-Don", vkontakte.ru; izdevuma 161.ru plapa vkontakte.ru; @alex_krokodil; @zloy_batyy; bloknot-rostov.ru

Komentāri