Itālijā un Francijā - plūdi, Serbiju paralizē sniegputenis (Papildināts, FOTO), Mixnews.lv

Itālijā un Francijā - plūdi, Serbiju paralizē sniegputenis (Papildināts, FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. februārī plkst. 12:32

Papildināta visa ziņa

Ilgstošas lietusgāzes izraisījušas spēcīgus plūdus Itālijā un Francijā, savukārt Serbijā pēc ilgstoša sniegputeņa izsludināts ārkārtas stāvoklis, ziņo LETA-BBC/AFP.

Plūdos Sicīlijā, Itālijā svētdien bojā gājuši vismaz trīs cilvēki, kuru automašīnu aizrāva līdzi pārplūdusi upe. Automašīnā atradās astoņi cilvēki. Četriem cilvēkiem izdevās izkļūt no grimstošās automašīnas, bet divas sievietes un septiņus gadus vecs bērns palika iesprostoti mašīnā un noslīka.

фото

фото

фото

фото

Plūdi Itālijā

Pārplūdusi upe svētdien Sicīlijā aizrāva līdzi vēl vienu automašīnu, taču abi tajā esošie cilvēki ar helikoptera palīdzību izglābti. Itālijas Alpos spēcīgs sniegputenis radījis traucējumus telekomunikācijā un elektrības padevē, kā dēļ traucēta satiksme uz kaimiņu Austriju.

фото

фото

Plūdi Itālijā

Itālijā plūdos smagi cietusi arī Pizas province, kur no krastiem izgājusi Arno upe. Plūdu dēļ Pizas pilsētā evakuēti simtiem cilvēku, bet Volteras pilsētā sabrucis aptuveni 30 metrus garš viduslaiku sienas posms.

фото

фото

фото

Plūdi Itālijā

Francijā plūdu trauksme izsludināta desmit dienvidrietumu reģionos Atlantijas okeāna piekrastē, kur gaidāmi plaši plūdi un lieli viļņi. Meteorologi prognozē, ka Eiropas dienvidrietumos vētra turpināsies līdz otrdienai.

фото

фото

фото

фото

фото

фото

Plūdi Francijā

Savukārt Serbijā pēc ilgstoša sniegputeņa izsludināts ārkārtas stāvoklis, amatpersonām nosūtot armiju palīgā glābējiem, lai atbrīvotu sniegā ieputinātās automašīnas un mājas.

Serbijas ziemeļos sniegs pilnībā aizputinājis vairākus autoceļus, vietām izraisot automašīnu sastrēgumus vairāku kilometru garumā. Glābēji un karavīri atbrīvojuši vairāk nekā 1000 cilvēki, kas automašīnas bija iestrēguši 15 stundas uz autošosejas starp Serbiju un Ungāriju.

фото

фото

фото

фото

Sniegputenis Serbijā

Līdz uzlabosies laika apstākļi, Serbijas valdība aizliegusi kravas automašīnu satiksmi no Ungārijas un Rumānijas. Traucēta arī kuģu satiksme Donavas upē, jo spēcīgā vējā upē apgāzusies barža ar akmens šķembu kravu.

Spēcīgas sniega vētras pēdējās dienās plosās lielākajā daļā Austrumeiropas.

Komentāri